Apie

BŪK STIPRI yra Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos iniciatyva.


Smurtas prieš moteris, kuriam priskiriami nusikaltimai, tokie kaip seksualinis išpuolis, išžaginimas ir smurtas šeimoje, padaromi neproporcingai dažnai prieš mote¬ris, yra moterų pagrindinių teisių, susijusių su orumu, lygybe ir teise kreiptis į teismą, pažeidimas. Nuo tokių nusikaltimų nukenčia ne tik tos moterys, kurios pačios tapo smurto aukomis; tai paveikia šeimas, draugus ir visą visuomenę.


Dauguma smurto aukomis tapusių moterų apie savo patirtį nepraneša nei policijai, nei jokiai paramos aukoms organizacijai. Ir Lietuvoje dar nėra įprasta aptarti ir atskleisti asmenines smurto patirtis.


Tai, ar smurtas prieš moteris skirtingose šalyse moterų yra vertinamas kaip dažnas ar kaip retas reiškinys, priklauso nuo jų asmeniškai patirto partnerių ir (arba) ne partnerių smurto, nuo jų informuotumo apie kitas moteris, tapusias smurto aukomis, ir apie kovos su smurtu prieš moteris kampanijas.


Smurtas artimoje aplinkoje ir prievarta gali nutikti bet kam, ir vis dėlto dažnai šios problemos nepaisoma, ji pateisinama ar neigiama. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai smurtas yra psichologinis, o ne fizinis. Smurtinių santykių atpažinimas ir pripažinimas yra pirmasis žingsnis siekiant juos užbaigti. Jei atpažinsite save ar kitą, Jums žinomą, asmenį, kaip patiriantį smurtą pagal šioje svetainėje pateiktus smurto formų aprašymus, kreipkitės pagalbos. O ji tikrai yra! Niekas neturėtų gyventi bijodamas mylimo ir artimo žmogaus.

Šios iniciatyvos tikslas – suteikti jums žinių, papasakoti kitų moterų istorijas, nukreipti ten, kur Jums gali suteikti pagalbą ir paramą.