Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Naujienos


2012-11-26 "Pagalbos moterims linijos" pranešimas skirtas 16 d. pasipriešinimui smurtui prieš moteris

 

”Pagalbos moterims linija” skambučių laukia kasdien
 
Lapkričio 25 d. – gruodžio 10 d. minime 16 smurto prieš moteris dienų, atkreipiame visuomenės dėmesį į smurtą, kuris vyksta pačiuose artimiausiuose santykiuose, šeimoje ir kuriam pasipriešinti išties būna sunku. Šiandien galime pasidžiaugti, kad turme Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą ir vis daugiau moterų ryžtasi kreiptis į policiją, priimti specializuotos pagalbos centrų pagalbą ir spręsti sudėtingas šeimos problemas. Tačiau kaip rodo praktika, ypač jei nėra fizinio smurto, o dominuoja psichologinis smurtas, moterys nesikreipia pagalbos.
Visuomenėje vis dar gajus mitas, kad skriaudžiama moteris, visada gali išeiti, pasitraukti nuo skriaudėjo. Tačiau daugeliui moterų, jų partneriai, nuolat grasina jas surasti ir nužudyti, jei jos išeis iš namų. Jie grasina nužudyti vaikus arba nusižudyti patys. Moterys tiki šiais grasinimais ir tai suprantama, nes kaip rodo statistika, pats pavojingiausias laikas yra tada, kai moteris palieka namus arba ruošiasi tai padaryti. Šiuo metu daugiausiai žmogžudysčių įvyksta buityje. Baimė - tai stipriausias faktorius, kuris neleidžia moteriai ryžtingai spręsti šeimos problemų.
Tačiau yra ir kitų priežasčių, dėl kurių moterys nepalieka smurtaujančių partnerių - dažnai juos sieja intymūs-prisirišimo jausmai, bendri vaikai, buitis, turtas. Smurtaujantys partneriai dažnai patys nesusigaudo savyje, nemoka atpažinti savo agresyvių impulsų. Kai kurie smurtauja ne visą laiką, o po kiekvieno įvykio atsiprašinėja ir žada pasikeisti. Esant tokiems santykiams moterys yra linkusios prisiminti gerąjį laikotarpį ir pamiršti arba sumenkinti blogąjį. Kai smurtą stiprina alkoholis, narkotikai ar sveikatos problemos, moterys dažnai tiki, kad smurtas liautųsi, jeigu jos pajėgtų išspręsti šias problemas.
Vis daugiau moterų sugeba nutraukti santykius su smurtaujančiais partneriais. Tačiau tai susiję su nemažomis išlaidomis ir praradimais - ekonominio saugumo, namų ir turto, pažįstamos aplinkos. Tai nėra lengvi sprendimai. Todėl nenuostabu, kad dauguma moterų kelis kartus išeina ir sugrįžta pas smurtautoją su viltimi arba iš baimės. Imtis pokyčių dar sunkiau, kai moteris yra ekonomiškai priklausoma, neturi darbo, kai gali tikėtis tik minimalios algos ar socialinės pašalpos. Lietuvoje vienišai moteriai su vaikais beveik neįmanoma susirasti būsto.
”Pagalbos moterims linija” nuolat sulaukia tokių skambučių. Štai vienas iš jų.

Paskambinusi moteris buvo pasimetus,i nežinojo nuo ko pradėti pokalbį. Tikslinosi ar tai anonimiška ir konfidencialu. Po truputį, moteris ėmė pasakoti, ką ji išgyvena ir bandė sudėlioti savo gyvenimo istoriją. Prieš kelias dienas jos vyras bandė nusižudyti, nes ji norėjo jį palikti. Moteris dabar nežino kaip jai elgtis, jai baisu, kad vyras gali vėl bandyti nusižudyti, jei ji nuspręs skirtis. Ją drasko prieštaringi jausmai, galvoje viskas maišosi.
Šeimoje gyvena daugiau nei dešimt metų. Kartu su vyru augina tris vaikus. Teigė, jog visiems aplinkiniams jie atrodo labai graži šeima. Tačiau, dar pirmagimiui esant mažam, vyras pradėjo smurtauti. Moteris labai detaliai pasakojo apie kiekvieną skaudų gyvenimo įvykį, balsas buvo verkmingas, stiprūs pasimetimo ir gėdos jausmai. Pasakojo, kad vyras dažnai pavyduliauja, kelia scenas, įtarinėja ją neištikimybe, ją sumuša, tačiau po kiekvieno pykčio protrūkio atsiprašinėja. Moteris pradėjo visko bijoti – bijojo pavėluoti, bijojo pasakyti ne tai, ką jis nori išgirsti, bijojo bendrauti su kitais žmonėmis.
Prieš porą metų netikėtai mirė moters tėvas ir kažkas jos viduje apsivertė. Iki tol jai nerūpėjo kaip ji pati jaučiasi, tačiau tada suvokė, kad negyvena savo gyvenimo, kad sau ji yra niekas. Prasidėjo pokyčiai – atsirado mėgstama veikla, ji daugiau pradėjo rūpintis savo išvaizda. Tuo metu atsirado jausmas, kad gyvenimas pagaliau įgauna spalvų, atsirado tikėjimas, kad viskas susitvarkys. Deja, vieną dieną sužinojo, kad jos vyras smurtauja prieš vaikus. Ji verkė ir prašė, kad taip nebesielgtų, tačiau vyras neklausė. Ji vėl tapo jo įtūžio auka. Galiausiai moteris nusprendė vyrą palikti, kad nereiktų kentėti jai ir vaikams. Po to sekė vyro bandymas nusižudyti, ji vos spėjo ištraukti jį iš kilpos.
Pokalbio gale moteris nusiramino, pažvelgė į savo gyvenimą iš šalies, suprato kad tampa tarpusavio santykių įkaite, apsisprendė ieškoti specialistų pagalbos.

„Pagalbos moterims linija“teikia emocinę paramą moterims, kurios savo gyvenime susiduria su įvairiais sunkumais ir skaudžiais išgyvenimais. Pagrindinis „Pagalbos moterims linijos“ tikslas suteikti emocinę paramą tuo metu, kada moteriai jos labiausiai reikia, padedant įveikti psichologinę krizę, informuojant apie kitas pagalbos galimybes. Tuo tikslu nuo spalio mėnesio „Pagalbos moterims linija“ prailgino darbo laiką savaitgaliais ir švenčių dienomis. Šiuo metu emocinė parama teikiama: nemokamu telefonu 8 800 66366 kasdien nuo 10.00 iki 21.00 val. ir internetu: pagalba@moteriai.lt. Į laiškus atsakoma per tris dienas.
                      2011 m. Pagalbos moterims linija atsiliepė į 10825 pagalbos skambučius ir atsakė į 222 elektroninius laiškus. Laiškų sulaukiame ir iš užsienyje gyvenančių lietuvių.
”Pagalbos moterims linijos” veiklą organizuoja dvi organicazijos: asociacija ”Kauno moterų linija” ir VŠĮ ”Klaipėdos socialinės ir psichologinės oagalbos centras”
                      2012 metais „Pagalbos moterims linijos“ veiklą finansiškai remia: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Kauno miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto savivaldybė, Religinė moterų kongregacija School Sisters of Notre Dame, Lietuvos gyventojai, skiriantys paramą aukojimo portale aukok.lt, pervedantys paramą tiesiogiai ir skiriantys dalį pajamų mokesčio. Paslaugomis tarnybą remia VŠĮ „Moters pagalba moteriai“, UAB „Diremta“, nemokamos socialinės reklamos sistema „Pagalbareklama.lt“, savanoriai atsakinėjantys į skambučius ir laiškus.

2012-11-20 16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų renginiai

 

Kauno Moterų draugija kviečia nelikti abejingiems ir aktyviai dalyvauti akcijoje "16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų" 2012 m. lapkričio 25 d. - gruodžio 11 d. Daugiau informacijos -

uploads/Programele_16_dienu 2012.pdf 

 

2012-11-20 "Pagalbos moterims linija" prailgino savo darbo laiką

 

 "Pagalbos moterims linija" prailgino darbo laiką ir dirba savaitgaliais ir švenčių dienomis.  
"Pagalbos moterims linija" 8 800 66 3 66, kasdien nuo 10:00 -21.00, internetu pagalba@moteriai.lt

2012-09-13

 

uploads/Kvieciame_savanoriauti.pdf

 

Jei tu esi pilnametė, nori padėti kitiems, moki klausytis ir išgirsti kitus žmones, gali skirti savanoriškam darbui 12 -24 val per mėnesį, gerbi kiekvieno asmens filosofiją, tikslus ir vertybes, nori prasmingiau praleisti laiką, nori sutikti bendraminčių, prisijunk prie mūsų ir tapk „Pagalbos moterims linijos“ savanore !!!

2012-08-01 Specializuotos pagalbos centrų atrankos konkurso rezultatai

 

Vadovaujantis Specializuotos pagalbos centrų atrankos konkurso organizavimo 2012–2014 metais nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. gegužės 24 d. įsakymu Nr. A1-253 (Žin., 2012, Nr. 60-3041), 20, 21 ir 22 punktais bei atsižvelgiant į Projektų vertinimo komisijos 2012 m. liepos 26 d. posėdžio protokolą Nr. 3D5-301 nusprendžiama:

Finansuoti šių konkurso būdu atrinktų Specializuotos pagalbos centrų veiklą:

 

http://www.socmin.lt/index.php?1183758385

2012-06-27 Lietuvos atstovė Dalia Leinartė išrinkta į Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą

Vakar, birželio 26 d., Niujorke (JAV) vykusiame Jungtinių Tautų valstybių narių susitikime Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro direktorė, profesorė Dalia Leinartė buvo išrinkta į Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą. Rinkimuose į 11 vietų pretendavo 24 kandidatai.

Iki šiol, per 30 Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto veiklos metų Lietuvos atstovas nė karto nebuvo išrinktas į komitetą, tad ši proga yra didelis įvertinimas visai šaliai. Džiaugiamės ir tikime, kad savo aukšta kompetencija bei didele sukaupta patirtimi Lietuvos atstovė prof. Dalia Leinartė įneš svarų indėlį į komiteto veiklą“, - sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras, Moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos pirmininkas Audrius Bitinas.

Lyčių lygybės ekspertė, pripažinta tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu, įvairių projektų vadovė ir koordinatorė, prof. Dalia Leinartė žymi savo akademine veikla moterų teisių, lyčių lygybės, šeimos istorijos srityse. Prof. Dalia Leinartė yra šešių knygų ir kitų publikacijų autorė ir redaktorė. Nuo 2001 metų dalyvauja Moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos posėdžiuose. 2010 m. dalyvavo rengiant Jungtinių Tautų Saugumo tarybos rezoliucijos dėl moterų, taikos ir saugumo tarpinstitucinio bendradarbiavimo planą, nuo 2010 m. – Demokratijų bendrijos Lyčių lygybės darbo grupės narė, daugelio Europos Sąjungos ir tarptautinių konferencijų lyčių lygybės klausimais pranešėja.

Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas – tai Jungtinių Tautų organas, įkurtas 1982 metais ir sudarytas iš 23 profesionalių aukštos kompetencijos moterų ir vyrų lygybės ekspertų iš Jungtinių Tautų valstybių narių. Komiteto nariai renkami laikantis aukštos kompetencijos moterų ir vyrų lygybės srityje, geografinio pasiskirstymo, politinių sistemų bei kultūrų įvairovės principų.

Komitetas atlieka 1979 metais priimtos Jungtinių Tautų Konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims įgyvendinimo priežiūrą ir stebėseną Jungtinių Tautų valstybėse narėse, įvertina valstybės narės padarytą pažangą bei teikia rekomendacijas kaip gerinti moterų padėtį. Kiekviena Jungtinių Tautų valstybė narė kas ketverius metus privalo pateikti komitetui konvencijos įgyvendinimo ataskaitą, kuri yra svarstoma komiteto sesijoje.

Lietuvos atstovo kandidatavimą į Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą inicijavo ir organizavo Moterų ir vyrų lygių galimybių komisija. Atsižvelgdamas į komisijos teikimą, kandidatės pasirinkimą patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo ministras savo įsakymu. Kandidatės viešinimo veiklas kartu su prof. Dalia Leinarte įgyvendino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos atstovybės prie Jungtinių Tautų Ženevoje ir Niujorke.

 

2012-06-20 Smurtavimo atvejų artimoje aplinkoje mažėja

Policijos turima statistika rodo, kad kiekvieną mėnesį smurto artimoje aplinkoje atvejų fiksuojama vis mažiau. Per šešis mėnesius (iki 2012 m. birželio 15 d.) policijos įstaigos gavo 12 970 pranešimų apie galimą smurtą artimoje aplinkoje. Nustačius smurto artimoje aplinkoje atvejus, pradėti 4 335 ikiteisminiai tyrimai. 
 Analizuodama turimus duomenis, policija pastebi, kad kiekvieną mėnesį mažėja iškvietimų dėl smurto artimoje aplinkoje, pradedama mažiau ikiteisminių tyrimų. Jei pirmąjį mėnesį policija registruodavo beveik 3500 iškvietimų, tai praėjusį mėnesį iškvietimų buvo tik 1700. Jei pirmąjį mėnesį būdavo pradedama beveik 1200 ikiteisminių tyrimų, tai praėjusį mėnesį jų sumažėjo iki 530.Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla pastebi, kad prevencinis įstatymo efektas akivaizdus. „Kaip ir teigėme, šio įstatymo nauda akivaizdi, smurtautojai pagaliau suvokė, kad smurtavimas šeimoje netoleruotinas. Tikimės, kad šios smurto mažėjimo tendencijos išliks ir ateityje"-sako R.Požėla.
 Pradėtuose ikiteisminiuose tyrimuose didžiausią dalį nukentėjusiųjų nuo smurto sudaro moterys - 3669, vyrai - 423, vaikai - 378. Ikiteisminiuose tyrimuose 3761 įtariamieji yra vyrai, 145 moterys ir 15 vaikų.

 

2012-06-06 Moterų veiklos inovacijų centras apdovanotas už projektą teikiant socialines paslaugas smurto aukoms privačioje erdvėje

 

Š. m. birželio 5 d. Vidaus reikalų ministerijoje vyko Nusikaltimų ir kitų teisės aktų prevencijos projektų konkurso apdovanojimo renginys. Konkurso laimėtoju paskelbtas Utenos apsk. vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato projektas „Keiskis ir keisk“, kuris buvo skirtas prevenciniam darbui su nusikalsti linkusiais nepilnamečiais. Apdovanojimai taip pat skirti ir dar keliems projektams – tarp jų Moterų veiklos inovacijų centro (MVIC) projektui „Moterų veiklos inovacijų centras“ ir atsakingų institucijų bendradarbiavimas, teikiant socialines paslaugas smurto aukoms privačioje erdvėje“.
MVIC savo veiklą vykdo nuo 2002 m. Šiaulių m. ir Šiaurės Lietuvos regione. Organizacijos misija - kiekvienos moters saviraiškos skatinimas ir integracija į nuolat besikeičiantį gyvenimą, keičiantis ekonominėms, socialinėms, kultūrinėms sąlygoms ir vertybėms. MVIC vykdo edukacinę, projektinę, filantropinę veiklą. Nuo 2008 m. MVIC vykdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iš dalies finansuojamus projektus skirtus smurto artimoje aplinkoje sprendimui. Nuo 2011 m. gruodžio 15 d. įsigaliojus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui MVIC atlieka Specializuoto pagalbos centro funkcijas ir nukentėjusiesiems teikia pirminę informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo bei atstovavimo pagalbą. Šią pagalbą teikia Šiaulių m. Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio ir Šiaulių r. gyventojams.

 

plačiau

2011-11-11 Moterys kviečiamos kepti pyragus ir taip pasisakyti už saugumą šeimoje

Obuoliai, cinamonu kvepiantis obuolių pyragas yra tapę neatsiejamu šeimos, jaukių, saugių namų simboliu. Tačiau ne visuose namuose saugu. Statistika rodo, jog kas trečia Lietuvos moteris patiria smurtą sau artimoje aplinkoje – šeimoje.

Siekiant suburti moteris išreikšti nepritarimą abejingumui smurtui prieš moteris lapkričio 3-20 dienomis Moterų informacijos centras kartu su partneriais skelbia receptų konkursą. Konkurso dalyvės kviečiamos parodyti moterišką solidarumą bei išradingumą virtuvėje ir pateikti savo mėgstamo skanėsto iš obuolių receptą.

Receptus vertins ir originaliausius padės išrinkti charizmatiškoji virtuvės meistrė, perkamiausių kulinarijos knygų autorė Beata Nicholson. Laimėtojų, kurie bus apdovanojami lapkričio pabaigoje specialaus renginio metu, laukia akcijos rėmėjų prizai.

Jūsų receptų su nuotraukomis laukiame adresu obuoliu.skanestai@gmail.com iki lapkričio 20 d. Visa informacija apie konkursą bei dalyvių atsiųsti receptai bus pateikiami akcijos internetiniame dienoraštyje http://obuoliuskanestai.blogspot.com/.

2010-11-18 16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų

 

 
Lapkričio 25 - gruodžio 10 dienomis asociacija "Kauno moterų draugija" kartu su partneriais Kaune vykdo akciją „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų".  Akcija prasideda Tarptautine prievartos prieš moterį panaikinimo diena, baigiama Žmogaus teisių diena (teisė nepatirti prievartos yra viena pagrindinių žmogaus teisių).
 
Per 16 akcijos dienų Kaune įvyks net 25 mokami ir nemokami renginiai (spektakliai, koncertai, konferencijos, parodos, diskusijos bei paskaitos), kurių rengėjai (daugelis miesto kultūros ir meno įstaigų bei NVO) prisideda prie nepakantumo smurtui prieš moteris skatinimo.
 


 

2010-10-20 Diskusija apie smurtą prieš moteris

Reaguojant į smurto paplitimo tendencijas visuomenėj ir pratęsiant „Atsiimkime naktį“ iniciatyvą, Feministinis Frontas kviečia į diskusiją-akcijos „Atsiimkime naktį“ aptarimą. Diskusija vyks ketvirtadienį, spalio 21 d., 18 val. VU Chemijos fakultete, Naugarduko 24, Vilnius, 227 aud.

2010-08-12 Projekto "Misis Visata: pasaulio moterys – prieš smurtą ir prekybą žmonėmis" spaudos konferencija

2010 m. rugpjūčio 13 d. 10 val. viešbutyje "Crowne plaza" (Vilnius, Čiurlionio g. 84) vyks projekto "Misis Visata 2010: Pasaulio moterys – prieš smurtą ir prekybą žmonėmis" spaudos konferencija.

Projektas "Misis Visata 2010: pasaulio moterys prieš smurtą ir prekybą žmonėmis" Lietuvoje vyks 10 dienų. Jo metu delegatės ir svečiai keliaus po gražiausias Lietuvos vietas, vyks net keletas socialinių renginių: labdaros šventė "Už gražų vaiko pasaulį" su globos namų auklėtiniais, konferencija, skirta aptarti smurto prieš moteris bei prekybos žmonėmis problemas įvairiose valstybėse, tautų šventė "Susipažinkime".

Konferencijoje dalyvaus projekto organizatoriai ir delegatės. Projekte dalyvauja 22 delegatės iš įvairių pasaulio šalių: Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Belgijos, Rusijos, Vokietijos, Maltos, Venesuelos, Dominikos, Filipinų ir kt.

Daugiau informacijos apie projektą – svetainėje www.mrsuniverse2010.com , kurią konkursui padovanojo kompanija "Informacijos linija".

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Evelina Gruzdiene
prezidente
VsI "Pramogu akademija"
Tel.: 868509333
pramogu.akademija@gmail.com
 

2010-04-20 Kviečiama dalyvauti projektų, kuriais teikiama pagalba nukentėjusiems nuo smurto privačioje erdvėje, atrankos konkursuose

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė Įstaigų ar organizacijų, teikiančių socialines paslaugas smurto privačioje erdvėje subjektams, projektų atrankos 2010 metais konkursą bei Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių smurto privačioje erdvėje mažinimo srityje, veiklos projektų atrankos 2010 metais konkursą.
Pastarojo konkurso tikslas – stiprinti nevyriausybines organizacijas, siekiančias mažinti smurtą privačioje erdvėje, remiant šių organizacijų veiklos projektus. Konkurse gali dalyvauti nevyriausybinės organizacijos, kurios savo tikslais ir veiklos kryptimis siekia mažinti smurtą privačioje erdvėje bei turi darbo patirties šioje srityje.
 
 

2010-03-17 Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje pristatyti Valstybinės smurto prieš moteris mažinimo strategijos priemonių įgyvendinimo 2009 m. rezultatai

 

 2010 m. kovo 5 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje buvo pristatyti Valstybinės smurto prieš moteris mažinimo strategijos priemonių įgyvendinimo 2009 m. rezultatai. Renginyje pateikta Valstybinės smurto prieš moteris mažinimo strategijos ir jos įgyvendinimo priemonių 2007-2009 m. plano priemonių 2009 m. veiklos projektų apžvalga (pranešėja  Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM atstovė Ramunė Belzuvienė).

Renginyje pristatyti veiklos projektai:
Kauno apskrities moterų krizių centras (pranešėja – Inga Vizbarienė)
Moterų veiklos inovacijos centras (pranešėja – Salomėja Jasudienė)
Vilniaus Arkivyskupijos Caritas Motinos ir vaiko globos namai (pranešėja – Vida Neverovič)
Pagėgių savivaldybės socialinės paramos centras (pranešėja – Nijolė Kovaliova)

 

 
 

 

2010-02-12 Lietuvoje pradedamas smurto prevencijos projektas

 

Higienos institutas pradeda vykdyti tarptautinį smurto prevencijos projektą, kurio pagrindinis tikslas – efektyvios smurto prevencijos diegimas, plėtojant tarpžinybinį ir tarptautinį bendradarbiavimą.
Smurtas kelia grėsmę ne tik žmogaus saugumui, gerovei, bet ir jo gyvybei, sveikatai, todėl smurto prevencija yra pripažinta vienu iš visuomenės sveikatos prioritetų. Pasaulyje per metus dėl smurto žūsta apie 1,6 milijono žmonių ir ne mažiau kaip 16 milijonų žmonių patiria traumas. Lietuvoje traumos yra trečia pagal dažnumą mirties priežastis, o tarpasmeninio smurto rodikliai yra vieni aukščiausių Europos Sąjungoje.
 

Plačiau

2
Paskutinį kartą atnaujinta - 2015-07-09 11:14:05
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos