Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Naujienos


2010-01-29 Vasario 19 d. 11.30 val. Klaipėdos m. savivaldybės salėje organizuojama konferencija „Ar smurtas šeimoje – nusikaltimas prieš visuomenę? Reikalaujame veiksmingos moterų pilietinių teisių apsaugos“

Koalicija „Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės“ ir Vakarų Lietuvos moterų organizacijų asociacija 2010 m. kviečia į konferenciją „Ar smurtas šeimoje – nusikaltimas prieš visuomenę? Reikalaujame veiksmingos moterų pilietinių teisių apsaugos“, kuri vyks 2010 m. vasario 19 d. 11.30 val. Klaipėdos m. savivaldybės salėje (3 a.). Konferencijoje bus aptariami ir tvirtinami siūlymai dėl rengiamo Apsaugos nuo smurto privačioje erdvėje įstatymo tobulinimo. Konferencijos dalyviams bus pristatyti gerosios praktikos pavyzdžiai – Austrijos bei Ispanijos apsaugos nuo smurto modeliai.

 
Registruotis el. p. kmd.asoc@gmail.com
Telefonas pasiteirauti (8 640) 23666 (Regina Rozenblat, Klaipėda) 

2009-12-01 Gruodžio 4 d. 18 val. Rotušės aikštėje (Vilniuje) organizuojama socialinė akcija - koncertas „Aš nesu trečia“

 Lapkričio 25 dieną minima tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Nuo lapkričio 25 d. visame pasaulyje startuoja 16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris, kurios vyksta iki gruodžio 10 d. – Tarptautinės žmogaus teisių dienos.
Ta proga Moterų informacijos centras organizuoja 16 aktyvumo dienų renginius, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą prieš moteris šeimoje.
O š. m. gruodžio 4 d. organizuojami renginiai vainikuos šių metų kampaniją.
Gruodžio 4 d. 12 – 13 val.
Vilnius, Senamiestis, centras
Informacinė akcija prieš smurtą prieš moteris
Akcijos organizatoriai ir savanoriai dalins informacinę medžiagą (specialų akcijos leidinį, atšvaitus su pagalbos linijos moterims telefonu, ženkliukus) bei kvietimus į vakare vyksiantį koncertą sostinės gyventojams ir svečiams.
 
Gruodžio 4 d. 18 val.
Vilnius, Rotušės aikštė
Socialinė akcija - koncertas „Aš nesu trečia“
Koncerto dalyvės - moterys ir merginos, turinčios tvirtą neigiamą poziciją smurto šeimoje atžvilgiu.
Koncertuoja: Irena Starošaitė, Asta Pilypaitė, Milana, Blogos Mergaitės, Olialia pupytės
Svečiai: Norvegijos karalystės ambasadorius, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas (planuojama), Vilniaus meras Vilius Navickas (planuojama).
Renginio vedėjas aktorius Saulius Siparis.

Akciją finansuoja Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus, ir bendrai finansuoja Lietuvos Respublika, DAPHNE III programa, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Amerikos centras Lietuvoje. Akcijos idėją palaiko Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus m. motinos ir vaiko pensionas, tarptautinė kosmetikos kompanija AVON.

 

2009-11-30 Apskritas stalas-diskusija „Smurtas šeimoje ... Ką daryti kitaip Lietuvoje?“

Š. m. lapkričio 30 d. viešbutyje „Centrum“ (Vytenio g. 9/25, Vilnius) Moterų informacijos centras organizavo apskritą stalą-diskusiją „Smurtas šeimoje... Ką daryti kitaip Lietuvoje?“.
Pranešimus skaitė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Anne E. Derse (tema „Jungtinių Amerikos Valstijų  geroji patirtis“), užsienio šalių ekspertai iš Danijos (tema „Danijos geroji patirtis“), Švedijos (tema „Švedijos geroji patirtis ir reikiamybė ją palaikyti“), Norvegijos (tema „Norvegijos geroji patirtis“), Latvijos (tema „Latvijos geroji patirtis“). Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių ir socialinės integracijos departamento Lyčių lygybės skyriaus vedėja V. Juršėnienė pristatė  Apsaugos nuo smurto privačioje erdvėje įstatymo projektą.
Renginyje dalyvavo Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė, Generalinės prokuratūros, Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovai ir kt.
Tai tik vienas iš Moterų informacijos centro organizuojamų renginių, skirtų Tarptautinei kovos su smurtu prieš moteris dienai, minimai lapkričio 25 d., paminėti.

2009-11-25 Joms reikia mūsų pagalbos

 Lapkričio 25-ąją minima Tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena ir kiekvienais metais nuo šios dienos iki gruodžio 10 d. visame pasaulyje minima akcija „16 dienų be smurto prieš moteris“. Taip stengiamasi visuomenės dėmesį atkreipti į šią problemą. Kad ši problema aktuali, liudija statistika: 2008 m. Lietuvoje užregistruota per 8000 iškvietimų į namus dėl smurto prieš moteris, tačiau tai tik ketvirtadalis moterų, patiriančių smurtą.
„Pagalbos moterims linijos“ savanorės konsultantės, teikiančios anoniminę psichologinę pagalbą telefonu, sulaukia nemažai moterų, patiriančių emocinį, fizinį ar net seksualinį smurtą šeimoje, skambučių. „Dieną skambino moteris ir ašarodama pasakojo, kad turi du vaikus, jaunesniajam dar tik bus 2 metukai. Vyras dirba, o grįžęs po darbo užkabinėja, kad namuose dar ne viskas gana tvarkinga, kad vaikai triukšmauja, o šie jo nepasitenkinimai baigiasi žmonos ujimu ir mušimu, vėliau jis išgeria alaus ir krenta į lovą. Ji pasakojo, kad nenori prarasti šio žmogaus ir pasiryžusi kentėti dėl vaikų.“ Kyla klausimas, ar verta kentėti dėl vaikų? Ar vaikai, augdami tokioje šeimoje, jaučiasi laimingi? O gal tiesiog moterys nesuvokia, kad prieš jas smurtaujama ir jos turi teisę gyventi kitaip – nepatirdamos baimės ir kančios.

 

2009-11-25 Seimo Žmogaus teisių komitetas pabrėžia žiniasklaidos prevencinį vaidmenį ugdant visuomenės elgesį be smurto

Lapkričio 25 d. minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Žmogaus teisių komitetas surengė apskritojo stalo diskusiją, skirtą Valstybinės smurto prieš moteris mažinimo strategijos įgyvendinimo apžvalgai. Smurtas privačioje erdvėje, kaip ir smurtas lyties pagrindu, lieka viena opiausių problemų Lietuvoje kalbant apie žmogaus teises. Kas ketvirtas patruliuojančio pareigūno iškvietimas susijęs su smurtu šeimoje. 2008 m. policijos padaliniai išnagrinėjo 12 506 pareiškimus dėl smurto šeimoje, iš jų  - 8 066 dėl smurto prieš moteris.
Diskusijoje dalyvavo institucijų, įgyvendinančių Valstybinės smurto prieš moteris mažinimo strategiją, atstovai, taip pat nevyriausybinių organizacijų, dirbančių šioje srityje, atstovai. Buvo pristatytas Apsaugos nuo smurto privačioje erdvėje įstatymo projektas, kuris yra rengiamas tarpinstitucinėje darbo grupėje.
Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka pažymėjo, kad smurtas prieš moteris tiek viešajame, tiek ir privačiame gyvenime pažeidžia ir riboja moterų galimybes naudotis žmogaus teisėmis bei pagrindinėmis laisvėmis ir yra viena iš pagrindinių kliūčių, trukdančių pasiekti lyčių lygybės tikslą.
„Valstybė turėtų įsipareigoti užkirsti kelią tokiam smurtui, apsaugoti smurto aukas, suteikti teisinę pagalbą bei atitinkamas paslaugas, o taip pat nubausti nusikaltėlius. Valstybė privalo įvairiais būdais gerinti šios problemos suvokimą, numatyti efektyvius teisinius apsaugos mechanizmus, prevencines priemones”, – sakė A.Lydeka. Komiteto pirmininkas akcentavo ir žiniasklaidos vaidmenį ugdant visuomenės elgesį be smurto.

2009-11-23 Kauno moterų draugija kviečia į konferenciją

Kauno moterų draugija kviečia į „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“ akcijos proga rengiamą tarpdisciplininę konferenciją „Karas šeimose: moterys kenčia tyliai (tarpdisciplininio bendradarbiavimo reikšmė sprendžiant smurto prieš moteris šeimose problemą)“, kuri vyks  2009 m. lapkričio 27 d. 10.30–13.30 val. Kauno m. savivaldybės didžiojoje salėje.

2009-11-12 Pagalbos moterims linija ieško naujų žmonių, norinčių dirbti savanoriais.

Jei tu:
  • esi pilnametė,
  • subrendusi, nuoširdi, imli, lanksti, draugiška ir supratinga asmenybė;
  • gebanti dirbti sunkiose kritinėse situacijose;
  • motyvuota padėti kitam asmeniui;
  • gerbi kiekvieno asmens filosofiją, tikslus ir vertybes
 
Tapk Pagalbos moterims linijos savanore!
 
Kaip tapti savanore konsultante?
  1. Užsiregistruok į informacinį susitikimą ir atranką tel.: (8 37) 220044, (8 618) 40044 arba el. p. ausrine@moters-pagalba.lt.
 
Informaciniai susitikimai vyks gruodžio 15 ir 16 d. 18.00 val.
Atranka vyks gruodžio 19 d. (šeštadienis) 11 val.
Adresas:
„Moters pagalba moteriai“
Vytauto pr. 69
LT-44321 Kaunas

2009-11-03 Smurtui šeimoje policija taria NE!

Atsižvelgdami į smurto šeimoje problemų aktualumą ir siekdami aktyvinti šalies teritorinių policijos įstaigų ir jų struktūrinių padalinių veiklą ir bendradarbiavimą su suinteresuotomis institucijomis šioje srityje, š. m. lapkričio mėnesį policija pradeda vykdyti prevencinę priemonę „Smurtui šeimoje - ne!".
Priemonės metu pagrindinis dėmesys bus skiriamas rizikos grupės šeimoms, kuriose egzistuoja ne tik smurtavimo, bet ir girtavimo, vaikų nepriežiūros ir kitos panašios problemos. Pareigūnai lankys šeimas, kuriose buvo smurtaujama, aiškinsis, kokios pagalbos nukentėjusieji nuo smurto tikisi iš policijos, išaiškins jų teises, informuos apie pagalbos galimybes, rinks tokių nusikalstamų veikų statistinius duomenis, kaups ir analizuos su tuo susijusius skundus. Įvykus smurtui šeimoje, kurioje yra nepilnamečių vaikų, policija raštu informuos vaiko teisių apsaugos instituciją.
Plačiau apie prevencinę priemonę http://www.policija.lt/index.php?id=7502

2009-09-29 Bendrojo pagalbos centro darbuotojai mokosi teikti pagalbą smurtą patiriančioms moterims

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente Vilniaus miesto motinos ir vaiko pensiono specialistai jau trečią kartą surengė mokymus Bendrojo pagalbos centro darbuotojams apie pagalbos teikimo organizavimą smurtą patiriančioms moterims, kurios kreipiasi pagalbos numeriu 112.

 

2009-08-26 Spaudos konferencija "Smurtas prieš moteris, vaikus ir jaunimą: tarptautinio tyrimo rezultatai ir rekomendacijos"

2009 m. rugpjūčio 26 d.  11.00 val. BNS Spaudos konferencijų salėje vyko konferencija tema: "Smurtas prieš moteris, vaikus ir jaunimą: tarptautinio tyrimo rezultatai ir rekomendacijos". Konferencijos metu buvo pristatyti tyrimo "Politikos kryptys dėl smurto prieš moteris, vaikus ir jaunimą šalyse, įstojusiose į ES 2004 m." rezultatai ir knyga "Violence in the EU Examined", kurioje pateikta ne tik rezultatų analizė, bet ir rekomendacijos.
Dalyvavo: LR Seimo narė Aušrinė Marija Pavilionienė, Policijos departamento prie VRM Viešosios policijos valdybos viršininkas Renatas Požėla, Vilniaus m. Motinos ir vaiko pensiono direktorė Nijolė Dirsienė, Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė Vilana Pilinkaitė-Sotirovič.

2009-07-17 Kauno mieste organizuojama socialinė akcija prieš smurtą šeimoje

VšĮ „Moters pagalba moteriai“ ir Mindaugo Kavaliausko LIGHT.LT fotografijos studija Kauno mieste organizuoja socialinę akciją prieš smurtą šeimoje. Nuo šio rudens akcijos plakatai bus rodomi Kauno miesto reklamos plotuose, troleibusų stotelėse.
Kviečiami 25–55 metų moterys ir vyrai, norintys padėti sukurti šios akcijos fotografijas, pabūti „tikroviškais“ modeliais ir dalyvauti socialinės reklamos fotosesijoje.

2009-06-01 Ieškoma efektyvesnių ginklų kovojant su smurtautojais šeimose

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis šiandien susitiko su teisingumo ministru Remigijumi Šimašiumi aptarti galimų įstatymų pataisų, kurios suteiktų daugiau galimybių policijos pareigūnams ginant smurto šeimose aukas. „Smurto šeimose aukos prašo taip pakoreguoti esamą teisinę bazę, kad policijos pareigūnai galėtų smurtautoją išvežti iš namų ir sulaikyti jį kiek ilgiau nei valandai kitai, o esant pakartotiniams smurto atvejams – policijos pareigūnai galėtų pradėti bylą nelaukiant, kol to paprašys auka, t.y. pagal užregistruotą faktą“, - sako ministras R. Palaitis.

 

2009-05-21 Užkertamas kelias smurtautojų kerštui

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtiems Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimams, kuriais prieš šeimos narius smurtaujančiam asmeniui būtų laikinai apribotos nuosavybės teisės į jo būstą.

2009-02-17 "Pagalbos moterims linijai" penkeri metai

"Pagalbos moterims linija" (8 800 66366) tarnyba, teikianti nemokamą psichologinę pagalbą moterims, mini savo veiklos penkerių metų sukaktį. Linija pradėjo veikti 2004 m. vakarais. Per penkerius metus linijos laikas pratęstas nuo 3val. iki 11 val. per parą. Skambučių skaičius išaugo 18 kartų. Šiuo metu linija veikia nuo 10.00 iki 21.00 darbo dienomis.

2009-02-14 Šiauliuose šeiminio smurto problemos bus sprendžiamos efektyviau

 

Dėl šeiminio smurto 2008 m. Šiauliuose tirta 450 pareiškimų, dėl nesunkių sveikatos sutrikdymų, grasinimų nužudyti ar sužaloti pradėti 23 ikiteisminiai tyrimai, už pažeidimus, susijusius su smurtu šeimoje, 85 asmenys nubausti administracine tvarka. Neabejojama, kad daugeliu atvejų problemai iš esmės išspręsti to nepakanka, nes dažniausiai smurtą šeimoje patiriančioms moterims reikalinga kompleksinė – teisinė, psichologinė ir socialinė – pagalba. Todėl, sprendžiant šeiminio smurto problemas, svarbus vaidmuo tenka ne tik policijos pareigūnams, bet ir nevyriausybinėms organizacijoms.
3
Paskutinį kartą atnaujinta - 2015-07-09 11:14:05
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos