Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2011-05-30 Giedrė Balutytė: buvau statistinė moteris. Viena iš daugybės smurto aukų

Visada mėgau režisuoti, organizuoti, o ateinantį sekmadienį vyksiančios socialinės akcijos-koncerto tema – smurtas šeimoje, smurtas prieš moteris – man be galo aktuali: pati esu nukentėjusi nuo buvusio sutuoktinio. Be to, manau, kad ši problema Lietuvoje primiršta, gal netgi yra savotiškas tabu – moterys bijo prisipažinti, viešinti, ką išgyvena šeimoje. Ko nors panašaus imtis mane skatina ir mamos Onos Valiukevičiūtės veikla: būdama Seimo narė, ji dirba su visais šalies moterų krizių centrais, domisi smurto prieš moteris problemomis. Su kolegėmis inicijavo labai svarbias įstatymo pataisas ir atskirą įstatymą, kuris, tikiu, dar labiau stabdys smurtą šeimoje. Iš mamos sužinojau, kokia yra reali situacija Lietuvoje. Supratau, kad buvau statistinė moteris, viena iš daugybės smurto aukų...

2011-05-27 Seimas priėmė įstatymą, ginantį aukas nuo smurtautojų šeimoje

Lietuvos Respublikos Seimas 2011 m. gegužės 26 d. priėmė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, sudarantį galimybę bausti smurtą prieš šeimos narius naudojančius žmones, net jeigu auka bijo rašyti skundą ar yra užverčiama atsiprašymais bei pažadais pasikeisti.

2011-05-27 Smurtą patiriančios moterys turi kur kreiptis

Lietuvoje nuo smurto šeimoje kenčia dažna moteris. Jos susigyvena su tokia padėtimi, nežino kur dėtis, bijo apie tai kalbėti ir patiki, kad smurtas nesiliaus niekada. Rasti išeitį, iš atrodytų, beviltiškos padėties padeda Šiaulių moterų inovacijų veiklos centras. Nevyriausybinė organizacija iš naujo atrasti save padėjo dešimtims moterų.

2011-05-26 Seimas priėmė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą

Seimas ketvirtadienį priėmė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, kuris leis smurtautoją iškeldinti iš namų. Už įstatymo priėmimą balsavo 88 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė du. Numatyta, kad įstatymas įsigalios po 6 mėnesių nuo jo paskelbimo.

2011-05-26 Laukia didelis darbas praktiškai išgyvendinant smurtą iš šeimų

Moterų teises ginanti visuomeninė organizacija sveikina Seime ketvirtadienį priimtą Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą ir dėkoja jį palaikiusioms parlamentarėms, kurios savo ruožtu pabrėžia, kad dar laukia didelis darbas smurtą išgyvendinti praktikoje. Koalicijos "Moters teisės - visuotinės žmogaus teisės" atstovė Lilija Henrika Vasiliauskienė ketvirtadienį per spaudos konferenciją naują įstatymą vadino "didžiule demokratijos pergale", kurią pavyko pasiekti dėl moterų solidarumo.

2011-04-29 Užgaulūs juokeliai provokuoja vyrų smurtą?

Moterys, būkite akylos, ausylos ir budrios: seksistiniai juokeliai gali paskatinti vyrus grubiai su jumis elgtis. Reikia ne tik klausytis, bet ir stebėti aplinką. Jei vyras laido juokelius, žeminančius moteris, arba iš tų juokelių kandžiai juokiasi, tai toks vyras moters negerbia, gali netgi pakelti prieš ją ranką.

 

2011-04-22 Kauno policija pagaliau gins moteris nuo smurto ir patyčių

 

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau - Kauno apskr. VPK) ir asociacija „Kauno moterų linija“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas – smurto prieš moteris ir prostitucijos prevencija. Kauno apskrities policija ir „Kauno moterų linija“ numato bendradarbiauti organizuojant bei vykdant bendrus socialinius projektus, tarpininkauti sprendžiant tarpžinybinio bendradarbiavimo klausimus, suteikti teisinę informaciją vykdant smurto prieš moteris prevenciją.

Pasirašant sutartį Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus viršininkas T. Stauskis atkreipė dėmesį, kad pagalbos galės kreiptis ne tik Kaune, bet ir visoje Kauno apskrityje gyvenančios moterys.  Asociacijos  „Kauno moterų linija“ pirmininkė A. Krikščionaitienė paragino visas moteris, patiriančias smurtą, nekentėti, bet kreiptis pagalbos į kvalifikuotus specialistus.

2011-04-06 Smurtas prieš moteris, taip pat ir šeimoje, turi būti laikomas nusikaltimu

Smurtas prieš moteris, taip pat ir šeimoje, turi būti laikomas nusikaltimu visose Europos Sąjungos (ES) šalyse, o jos kaltininkai turi būti traukiami atsakomybėn net ir nesant aukos pareiškimo, sakoma antradienį Europos Parlamento (EP) priimtoje teisiškai neįpareigojančioje rezoliucijoje, pranešė EP spaudos tarnyba

2011-04-06 T.Baranovas. Smurtas prieš moteris – visuomenės skaudulys

Smurtas – tai tyčinis fizinis, psichinis, seksualinis, ekonominis ar kitas poveikis, dėl kurio patiriama fizinė, materialinė ar moralinė žala. Smurtas pažeidžia žmogaus teises ir laisves. Apklausų duomenimis, net dvi iš penkių Lietuvos moterų yra patyrusios artimų žmonių smurtą.

2011-04-05 Moterų skriaudikai turi būti be išlygų traukiami atsakomybėn

Smurtas prieš moteris, taip pat ir šeimoje, turi būti laikomas nusikaltimu visose ES šalyse, o jos kaltininkai turi būti traukiami atsakomybėn net ir nesant aukos pareiškimo, sakoma antradienį Europos Parlamento priimtoje teisiškai neįpareigojančioje rezoliucijoje. Joje pažymima, kad skirtingose ES šalyse moterys yra nevienodai įstatymo apsaugotos nuo vyrų smurto. EP rezoliucijoje remiamasi pernai Europos Komisijos atliktu tyrimu, kuriame teigiama, jog Lietuvoje tyrimas dėl išprievartavimo, ypač šeimoje, tebevykdomas privataus, o ne valstybės kaltinimo tvarka.

2011-03-26 Moterų pyktis stipresnis už kumštį

Fizinio smurto šeimoje dažniausiai imasi vyrai ir tik reta moteris pakelia ranką prieš sutuoktinį. Konfliktams spręsti dailiosios lyties atstovės paprastai renkasi psichologinius ginklus.

Apie vyrų sumuštas moteris kone kasdien informuoja policijos suvestinės. Tad nenuostabu, kad dalis visuomenės tokį smurtą vertina kaip įprastą nevykusio šeiminio gyvenimo normą. Kur kas labiau stebimasi, kai savo antrąsias puses skriaudžia moterys. Nors tik nedaugelis jų pademonstruoją fizinę jėga, tokie kruvini susidūrimai neretai baigiasi tragiškai.
 

2011-03-19 Moteris pati turi surinkti įrodymus apie šeimoje patiriamą smurtą

Smurtas prieš moteris Lietuvoje yra paplitęs reiškinys. Statistikos duomenimis, iš visų, smurtą šeimoje patiriančių žmonių, daugiau kaip 90 proc. yra moterys. Dažniausiai agresija šeimoje laikoma kiekvienos šeimos asmeniniu reikalu. 

Pasak Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovės Vilanos Pilinkaitės-Sotirovič, Lietuva – vienintelė Europos Sąjungos šalis, kurioje pagal šiandien galiojančius įstatymus smurto šeimoje aukos smurtautoją patraukti baudžiamojon atsakomybėn gali tik privataus kaltinimo tvarka.
 

2011-03-13 Lietuvoje moterys seksualinį priekabiavimą darbe patiria rečiau nei europietės

Lietuvoje įsikūręs Europos lyčių lygybės institutas, 100-tąjį kartą minimos Tarptautinės moters dienos proga sudarė sąrašą, kuriame pateikiama 100 atvejų, kai moterys Europos Sąjungoje (ES) diskriminuojamos. Anot lyčių lygybės ekspertų, Lietuva šiuo požiūriu – ne išimtis.

2011-03-10 Moterys padeda moterims

 

Būna sunkių akimirkų, kai gyvenimas atrodo nepakeliamas, o padėtis – be jokios išeities. Kartais atgauti viltį ir vėl surasti savyje jėgų padeda paprasčiausias pokalbis. Tačiau mūsų vis labiau svetimėjančiame ir skubančiame pasaulyje jis tampa vis didesne prabanga. Neskubėkim užrakinti visko savyje – kartais tereikia surinkti telefono numerį. Apie „Pagalbos moterims liniją“ pasakoja jos koordinatorė Aušrinė Krikščionaitienė.

2011-03-08 A.M.Pavilionienė: įstatyme prieš smurtą šeimoje nebeliko moters

 

Seimo narė socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė perspėja, kad Seime svarstomas įstatymo projektas prieš smurtą šeimoje po padarytų pakeitimų taps neveiksmingas.
"Šis įstatymas, kurį sukūrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, labai pakito, kai pateko į parlamentarų rankas, ir šitame įstatyme nebeliko žodžio "smurtas prieš moteris", dabar moters išvis nebeliko. Tą įstatymą aš pavadinčiau kaip vandens išpylimo, kada išpilamas ir kūdikis", - Tarptautinės moters dienos proga surengtoje spaudos konferencijoje Seime sakė parlamentarė.
10
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos