Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2011-02-18 Smurtas šeimoje: tik pati moteris gali nuspręsti, kokiu keliu eiti toliau

Ironiška, tačiau Moterų krizių centras, kuriame laikiną pastogę randa ir smurtą patyrusios moterys, Alytuje prieš dešimtmetį įsikūrė vasario 14–ąją – šv. Valentino dieną. Jaukus keturių kambarių butas Vidzgirio mikrorajone niekuo nesiskiria nuo daugelio šeimų namų. Ir šilta, ir kava kvepia, ir balta orchidėja ant palangės žydi. Vaikai iš čia eina į mokyklą, darželį, tik nepasakoja draugams, kad nakvoti teko ne savo lovoje, nes iš namų vijo girtas mamos draugas ar tėtė.

2011-01-04 Smurtas prieš moteris – socialinis reiškinys

Daugelyje Europos šalių moterys patiria smurtą. Smurto pasireiškimo prieš moteris formos – įvairios: fizinis smurtas, psichologinis, seksualinis bei ekonominis. Utenos moterų centas „Ievos namai“ įvertindamas, jog mūsų šalyje smurtą patiria kas trečia moteris, nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio iki Naujųjų vykdė projektą „Smurto prieš moteris prevencija Utenos miesto bendruomenėje“. Pagrindinis projekto tikslas – prevencinio darbo vykdymas, siekiant užkirsti kelią smurtui prieš moteris ir vaikus; juridinės, psichologinės ir socialinės pagalbos teikimas besikreipiančioms moterims.

 

2010-12-18 Smurtas prieš moteris: specialistų požiuris

Kauno apskrities moterų krizių centras gruodžio 2 d. organizavo konferenciją – diskusiją „Smurtas prieš moteris: specialistų požiūris“. Sveikinimo žodį savo kolegų vardu tarė Kauno m. savivaldybės tarybos narys, Lietuvos Sveikatos mokslų Universiteto Filosofijos ir Socialinių mokslų katedros docentas Raimundas Kaminskas. Susirinkusiems jis paskaitė pranešimą „Smurtas prieš moteris: sociologinis aspektas“.

2010-12-12 Smurtas prieš moteris vyrų akimis

 

Kaune konferenciją „Karas šeimose: smurtas prieš moteris vyrų akimis“ surengusios Kauno moterų draugijos darbuotojos ir savanorės ne veltui pavadino ją eksperimentine. Prieš auditoriją, kurios didžiąją dalį sudarė moterys, pranešimus apie smurtą ir jo priežastis pristatę vyrai – psichologai, sociologai, policijos pareigūnai bei kitų sričių atstovai – sulaukė įvairių vertinimų.

2010-12-04 Smurtas prieš moteris - visos visuomenės problema

Nuo lapkričio 25-osios iki gruodžio 10 d. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro organizuojama akcija "16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris" - tai indėlis į gilesnį realybės suvokimą bei smurto problemų sprendimą.

Didelė dalis smurto prieš moteris yra "nematoma". Ji neatsispindi oficialioje statistikoje, nes tik nedaug moterų kreipiasi į policiją, nes bijo vyro keršto ar atsainaus pareigūnų požiūrio. Ji neatsispindi ir viešoje nuomonėje, nes šia tema nėra atvirai kalbama daugelyje kultūrų, o Lietuva - ne išimtis, čia tai yra tabu. Kalbėti apie smurtą artimiausioje namų aplinkoje - gėda. Dėl šių priežasčių dažnai nežinome, kad kenčia artimi žmonės - bendradarbiai, draugai, kaimynai.

2010-12-02 Smurtas prieš moteris: specialistų požiūris

Sociologijos vadovėliuose rašoma, kad smurtas šeimoje, ar prievarta šeimoje vyksta tada, kai vienas partneris, šeimos narys arba buvęs partneris bando dominuoti kito atžvilgiu fiziškai ir psichologiškai. Terminas gali būti vartojamas apibrėžiant ne tik sutuoktinių smurtą, bet ir sugyventinių, intymių partnerių ir pan. Dažnai vartojama sąvoka „intymių partnerių smurtas “intimate partner violence” (IPV).
Buitinis smurtas – tai elgesys, kuriam tyliai buvo pritariama daug metų Lietuvoje ir Europoje. Buitinio smurto terminą išpopuliarino feministės 1970-aisiais, kurios teigė, kad šeiminis smurtas yra lyčių nelygybės, galios ir moterų priespaudos atspindys.
 

2010-11-25 Pagal įstatymus moterys šeimoje gali būti talžomos kaip Žemaitės laikais

Lietuvoje smurtas šeimoje laikomas privačiu šeimos reikalu, į kurį teisėsaugos institucijos kišasi tik tuomet, jei padaryti sužalojimai labai rimti arba moteris galiausiai nužudoma. Kitaip tariant, kaip senais gerais Žemaitės laikais, savo vyro mušama moteris iš šio smurto rato kapstytis turi pati – ji nesulauks nei realios policijos pagalbos, nei visuomenės užuojautos. Apklausos rodo, kad aplinkiniai linkę ieškoti smurto priežasčių ne smurtautojo, bet aukos elgesyje.

2010-11-25 Įstatymai leidžia mušti moteris?

Šįkart akis užkliuvo už DELFI straipsnio apie smurtą prieš moteris šokiruojančiu pavadinimu “Pagal įstatymus moterys šeimoje gali būti talžomos kaip Žemaitės laikais”. Mūsų manymu, blogiausia, kai moterys, kurių atžvilgiu smurtaujama, pateisina tokį elgesį ir įtiki, jog tai jų pačių kaltė. Tačiau kaip pagerinti situaciją? Kolkas Lietuvoje yra taip, kad moteriai, nenorinčiai kęsti įvairaus pobūdžio smurto, tenka išsikraustyti ar prisiglausti krizių centre, o smurtautojas lieka gyventi namuose. Baisiausia, kad smurto šeimoje aukos tikriausiai nei negirdėjusios apie ekonominį smurtą, o ir psichologinį laiko normaliu, kasdieniu dalyku.

2010-11-24 Margarita Jankauskaitė: Lietuvoje giliai tikima, kad vyras turi teisę kontroliuoti moterį

 

Kas ketvirtas skambutis policijai yra susijęs su smurto prieš moterį naudojimu. Tačiau Lietuvos politikai nemano, kad moterų mušimas yra problema. Iki šiol valstybėje nėra net įstatymo, smurto prieš moteris įvardijančio kaip nusikaltimą. Apie tai – „15min“ pokalbis su Lygių galimybių plėtros centro vadove Margarita Jankauskaite.

2010-11-24 Kauno moterų draugijos direktorė Daiva Baranauskienė: „Svarbiausia moterų nesmerkti“

 

„Smurtas prieš moteris šeimoje yra nusikaltimas“ – šie žodžiai pasitinka kiekvieną, užsukusį į Kauno moterų draugijos interneto puslapį. Tačiau nepaisant didelių šios ir kitų Kaune bei Lietuvoje veikiančių organizacijų, kurios darbuotojai ir savanoriai kasdien stengiasi padėti nuo smurtautojų – vyrų, tėvų, brolių ar kitų artimų vyrų – nukentėjusioms moterims, smurto šeimoje problema visuomenėje tebėra matoma lyg per šydą: girdėta, matyta, bet su manimi mažai susiję.

2010-11-20 Prievartauta ir mušta moteris troško tik kelių minučių ramybės

 

Motinos ir vaiko pensiono vestibiulyje mane pasitinka smulkutė, liekna moteris. Jos tvarkinga apranga, dailiai pakirpti ir padažyti žvilgantys plaukai keistai kontrastuoja su pavargusiu veidu ir burna, kurioje trūksta kelių priekinių dantų. Gal todėl sunkoka nuspėti jos amžių. Iš tiesų Jolantai 41 - eri.

2010-11-09 Smurtas prieš moteris darbe: ir vėl pirmaujame?

 

Pagal darbe patiriamo fizinio smurto rodiklius Lietuva iš kitų Europos šalių neišsiskiria, tačiau psichologinį smurtą mūsų šalyje patiria dvigubai daugiau darbuotojų, negu kituose ES kraštuose. ES atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad psichologinį smurtą darbe patiria apie 5 proc. europiečių. Lietuva pagal šiuos rodiklius atsiduria paskutiniame penketuke. Latvijoje šis rodiklis siekia 4,6 proc., Estijoje – 6,5 proc.

2010-10-29 Smurtas prieš moterį - ne vien šeimos problema

 

Pasauliniais duomenimis, smurtas prieš moteris yra tokia pat dažna mirties ir nedarbingumo priežastis, kaip ir vėžys, tik retai tai nurodoma oficialiai. Remiantis neoficialia nevyriausybinių organizacijų statistika, Lietuvoje smurtą patiria kas trečia moteris. Deja, tikrasis smurto prieš moteris mastas niekada nebus tiksliai žinomas, nors ir yra aišku, kad jis būdingas daugeliui šeimų. Tenka pripažinti, kad lietuviai šiai problemai kol kas yra abejingi.
Rengiant straipsnį šia tema teko įsitikinti, jog smurtą patiriančios moterys Šiauliuose realios pagalbos negauna. Kalbinta savanorė, kaip ir Moterų klubo pirmininkė, sakė, jog nukentėjusias moteris tegali išklausyti. Susitinka kur nors kavinukėje, nes patalpų neturi. Kenčiančioms nuo smurto padėdavusio moterų klubo "Hera" nebėra, jo įkūrėja gyvena kitame mieste, tad veikla nutraukta. Šiaulių vyskupijos centras padeda smurtą patiriantiems vaikams.

2010-10-16 Skurdas įkalina smurto aukas

 

Moterų krizių centrų, draugijų, šeimos namų vadovai apgailestauja, kad per sunkmetį nukirpus finansavimą nevyriausybinėms organizacijoms, smurtautojų aukoms užuovėja tapusios įstaigos vos išsilaiko.

2010-10-15 Smurtaujančio vyro išpažintis: mušiau, nes beprotiškai mylėjau

Lino (vardas pakeistas) žmona yra viena iš tų trijų, kurios statistikoje įvardijamos kaip patyrusios smurtą. Dar daugiau - vyro smurtą ji patyrė ne kartą. Bent jau taip liudija policijoje gulintys jos pareiškimai. Bet šį kartą kalbamės ne su Lino žmona, o su juo pačiu. Vyras sunkiai valdosi. Energingai gestikuliuoja, visą laiką žiūri tiesiai į akis ir, vos tik nusuki žvilgsnį, grėsmingai pasvyra artyn, pažeisdamas bet kokias asmeninės erdvės ribas. Žodžiai pilasi nesustabdomu srautu. Bet koks bandymas įsiterpti jį suerzina: „Paklausyk! Tu klausyk manęs! Aš tau sakau, kaip yra iš tiesų. Ar tu girdi? Klausimus užduosi paskui."

11
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos