Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2010-09-29 Kas apsaugos smurtą šeimoje patiriančias moteris?

Kuo stipriau muša, tuo labiau myli? Juokas pro ašaras, bet tikiu, kad šį mano straipsnio pirmąjį sakinį kai kas galbūt priims ir visai rimtai. Nieko keista, juk tokiais stereotipais vadovaujamės net XXI amžiuje: „Muša, nes myli“, „Moteris – žmogaus draugas“ (galite pratęsti patys).

2010-09-23 Eurobarometro duomenys: Lietuvoje smurtas prieš moteris yra paplitęs labiau nei kitur ES

 

Naujas tyrimas atskleidžia, kad smurtas prieš moteris Lietuvoje yra paplitęs labiau nei kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse.
Ekspertai problemą įžvelgia tame, kad smurtas prieš moteris Lietuvoje suvokiamas kaip privatus šeimos reikalas, o ne valstybės lygmens problema.

2010-09-21 Užaugusios smurtaujančių tėvų atžalos kuria tokį patį šeimos modelį

Kalbėti vien apie vyro smurtą prieš moterį šeimoje, neįtraukiant į tai vaikų, beveik neįmanoma - tėvo kumštis ir psichologinis teroras retai paliečia vien moterį.

Vaikų smurto tema užkabina begalę skirtingų aspektų ir atspalvių. Ką sakyti vaikams, kai rytą pabudę jie pamato mamą su mėlynėmis? Kaip apginti vaiką, kurį jo tėvas nuolat „auklėja" diržu ir patyčiomis? Kodėl žmonos mušimas vadinamas smurtu, o vaiko - auklėjimu? Kas išauga iš vaikų, nuolat reginčių ar patiriančių smurtą?

2010-09-01 Mane prievartauja mano vyras

Lola susirado mane pati. „Girdėjau, kad Jūs rašot apie smurtą prieš moteris. Ar tiesa, kad jei vyras verčia mylėtis tave, kai nenori, ir taip, kaip nenori, tai jau yra smurtas?" - toks klausimas atkeliauja mano elektroniniu paštu. Atsakau, kad be jokios abejonės - taip, ir siūlau susitikti. Tačiau Lola (tai jos interneto slapyvardis) sutinka kalbėtis tik susirašinėdama „Skype‘u". Sako, kad apie tai nepasakoja net savo geriausioms draugėms.

2010-08-10 Myliu, nors kenčiu

 

Šis straipsnis apie moteris, kurių noras mylėti, meilės ilgesys, pati meilė yra tapusi priklausomybe. Jos prisirišusios prie vyro, rodos, nesuvokiamo stiprumo jėga ir tą prisirišimą vadina meile. Aklai įsimylėjusios, tarsi apsėstos ar užvaldytos magiškos būsenos, jos kenčia gniuždantį skausmą ir nepajėgia nieko pakeisti.
 

2010-08-07 Smurto auka turi labai stiprų menkavertiškumo kompleksą ir didelę baimę būti paliktai

 

Mes manome, kad smurto aukos gyvena tik kriminaliniuose laikraščių puslapiuose ir užima ten pernelyg mažai vietos, jog vertėtų kreipti į tai dėmesį. Statistikai baksnoja pirštu į kas trečią praeinančią moterį tikindami, kad jų yra gerokai daugiau. Ar tai gali būti tiesa? Gal ta trečioji esate jūs? 

2010-07-28 Gyvenimas tarp dviejų girnapusių – vyro ir anytos

 

Laukdama savo pašnekovės „Motinos ir vaiko" pensione, netikėtai sužinau, kad ji persigalvojo ir nebenori kalbėti. Pavyksta ją įkalbėti tik prižadėjus išsaugoti visišką privatumą. Galop ji pasirodo - šviesaus, atviro, šilto veido jauna moteris vedina dvejų metų dukrele žydromis angeliuko akimis ir šviesiomis garbanėlėmis. Ji nesako savo tikro vardo, o netyčia ištarusi buvusiojo, pareikalauja surasti tą vietą diktofone ir ją ištrinti. Akivaizdu, kad yra ne juokais įbauginta ir mokosi iš naujo pasitikėti žmonėmis ir savimi.

2010-07-13 Kodėl atsiranda smurtas? Nes vyrai nori kontroliuoti moteris

 

„Šįkart jis mane sumušė kiek labiau nei visada..."
Smurtas neturi lyties, amžiaus, išsilavinimo... O tautybę? Ar skiriasi smurtautojo portretas Lietuvoje ir Ispanijoje? Gal yra šalių, kurios išvis nežino, kas tai yra? Į šiuos klausimus išskirtiniame interviu portalui www.moteris.lt sutiko atsakyti Lietuvoje viešėjęs smurto prieš moteris stebėjimo centro Ispanijoje prezidentas ir Pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos ekspertas ponas Miguelis Lorente Acosta.

2010-06-22 Išsikapanoti iš giliausio šulinio dugno

 

Su Jolanta* susitinkame lauko kavinėje. Simpatiška maždaug 35 metų moteris nė trupučio nepanaši į tokią, prieš kurią kažkas galėtų smurtauti. Atrodo šiek tiek pavargusi, bet sako, kad vasarą labai padaugėjo darbo - ji dirba kavinėje. „Nežinau, ar mano istorija jums tinka, - suabejoja ji. - Viskas buvo seniai ir kažkaip lyg pro rūką. Net nežinau, ar tai smurtas. Gal aš pati kalta, kad ėjau kaip avelė paskui skerdiką?"

2010-06-15 Smurtą patiriančių moterų problemos. Informacija iš konferencijos

2010 m. birželio mėn. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Pagalba darbo vietoje smurtą šeimoje patiriančioms moterims. Profesinių sąjungų veiksmai“.  Pats pirmas akcentas pabrėžtas tarp konferencijos dalyvių bei organizatorių buvo tai, kad Lietuvoje nėra teisės aktų bei institucijų įtakojančių smurtą šeimoje bei kovą su smurtu.

2010-06-05 Policija pernai nagrinėjo per 7400 smurto prieš moteris atvejų

 

Policija teigia pernai šalyje išnagrinėjusi daugiau nei 7400 smurto prieš moteris atvejų. Valdžios įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos sutinka, kad policijos pateikiami skaičiai - „ledkalnio viršūnė“, nes nemažai moterų smurtą patiria, bet į pareigūnus nesikreipia.
Iš viso 2009-aisiais pareigūnai nagrinėjo 11 tūkst. skundų ir pranešimų apie smurtą privačioje erdvėje, iš jų 7423 - dėl smurto prieš moteris. Dėl 650 atvejų, susijusių su smurtu prieš moteris, pradėti ikiteisminiai tyrimai.

2010-05-29 Labai slidžios gero vaikino klastotės

Esi stipri ir talentinga, savarankiška mergina, visiškai nepanaši į naivuolę, kurią lengva vedžioti už nosies. Tačiau ir tu negali būti tikra, kad niekada niekada nepakliūsi į niekšo paspęstas pinkles — neįsimylėsi sukčiaus, smurtautojo ar net žudiko.

Kai spaudą bei internetą apskriejo sumuštos dainininkės Rihannos nuotraukos, daugelis abejojo, ar tai ne montažas. Protinga mergina negalėjo susidėti su smurtaujančiu tipu! Negali būti, kad dainininkę sumušė jos vaikinas Chrisas Brownas! Išplatintose nuotraukose Rihannos veidas buvo neatpažįstamas: ištinęs, nusėtas kraujosruvomis, kakta, skruostai nubrozdinti, lūpa praskelta. Sako, dainininkė kelias dienas negalėjo matyti viena akimi, ausyje ir ant piršto švietė įkandimų žymės.

2010-05-21 Į kitą griovio pusę - po ilgus metus trukusios psichologinės priespaudos

Į Motinos ir vaiko pensioną Inga* su dviem paaugliais vaikais atėjo lygiai prieš metus - žydint kaštonams. Sako, kad jos gyvenimas primena suspaustą spyruoklę - net ir tuomet, kai neatlaikiusi spaudimo iššauni aukštyn, vidinė įtampa pasilieka. Išsivaduoti iš jos Ingai prireikė metų. Tik dabar ji pradėjo jausti, jog atsiskyrimas pagaliau įvyko. Nors jos smurto istorijoje nėra nei mėlynių, nei sulaužytų šonkaulių, savo vyro per dvi pokalbio valandas ji nė sykio nepavadino vardu.

2010-05-19 L. Tamulytė – Mama Rock‘n‘roll: ar vyro daužoma moteris gali būti laiminga?

Smurtas prieš moteris yra tokia pat dažna mirties ir nedarbingumo priežastis kaip ir vėžys, rodo pasaulinė statistika. Remiantis neoficialiais duomenimis, Lietuvoje smurtą patiria kas trečia moteris.

“Smurtaujantis vyras mane ir vaikus kankino dvylika su puse metų. Tai buvo neįtikėtino šykštumo pilietis, kuris namuose vaizduodavo „kalėjimo prižiūrėtoją“. Ant spintelės jis  kabindavo instrukcijas, aiškinančias, kas mums draudžiama. Mes neįtikdavome nei atsistoti, nei žingsnio žengti jo akivaizdoje, o sėdėti mums apskritai buvo uždrausta, kad neišsėdėtume jo baldų. Vaikams reikalingus daiktus ir mokyklinius reikmenis pirkdavau slapčia ir kartu su vaikais nulupdavome etiketes, kuriose  buvo užrašyta kaina, nes žinojome, kad pirkti mums uždrausta ir dėl to vėl būsime aprėkti”, - visai neseniai savo tragišką gyvenimo istoriją atskleidė žinoma aktorė ir radijo laidų vedėja Edita Kauzaitė.

2010-05-13 Atsako prokuroras: smurtas šeimoje

Mane sumušė vyras, medikai konstatavo, kad padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas. Kreipiausi į policiją, tačiau man nurodė kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Kodėl policija dėl smurto nepradeda ikiteisminio tyrimo, kas gali mane apsaugoti?

Atsako Generalinės prokuratūros Valstybinio kaltinimo skyriaus prokurorė Daiva Skorupskaitė-Lisauskienė

12
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos