Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2010-02-22 Ieškoma būdų išguiti smurtą iš šeimų

 

Vakarų Lietuvos moterų organizacijų asociacija kartu su koalicija "Moters teisės - visuotinės žmogaus teisės" uostamiestyje surengė konferenciją, kurioje siekta pateikti pasiūlymus "Apsaugos nuo smurto privačioje erdvėje" įstatymo rengėjams.
Anot vienos iš konferencijos organizatorių Reginos Rozenblat, smurtas šeimoje yra ne moters, bet visos visuomenės, kiekvieno jos nario, problema. Ir šios problemos sprendimui jau seniai reikia naujų teisės aktų, kurie leistų gydyti šį skaudulį žymiai efektyviau nei iki šiol.

2010-02-09 Kaip be smurto spręsti žalingų įpročių problemas?

 

Kaip bendrauti su vaiku ir išvengti smurto? Kaip išvengti savęs ar kitų žmonių kaltinimo ir rasti efektyvų problemos sprendimo būdą? Į šiuos klausimus bando atsakyti Narkotikų kontrolės departamento kartu su LR Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija, Kauno apskrities priklausomybės ligų centru ir Vytauto Didžiojo universitetu Kaune surengtame moksliniame-praktiniame seminare „Gyvenimo įgūdžiai. Bendravimas ir teisingi sprendimai“.

2009-12-02 Aukos nemoka gyventi be smurtautojų

Kaip padėti aukoms, kurios patiria smurtą, tačiau be skriaudikų savo gyvenimo neįsivaizduoja? Trijų moterų istorija verčia ne tik suklusti, bet ir imtis sprendimų.
 „Aš sakiau ir vėl sakysiu - Biržuose reikia Savarankiško gyvenimo namų. Yra proto negalią turinčių žmonių, kurie vieni gyventi negali. Lydimi ir padedami socialinių darbuotojų jie pajėgtų patys tvarkyti savo gyvenimą, galėtų spręsti iškylančias problemas", - įsitikinusi Biržų moterų krizių centro vadovė Dalė Mukienė.

2009-11-20 Ranką prieš artimuosius pakėlę asmenys privalėtų laikinai išsikelti iš namų

Siekiant pažaboti smurtą privačioje erdvėje prieš vaikus, moteris, neįgaliuosius, pagyvenusius žmones, vyrus, siūloma įstatymuose įtvirtinti konkrečius įpareigojimus tiek smurtautojui, tiek nukentėjusiam.
Jei tokiems siūlymams būtų pritarta, ranką prieš artimuosius pakėlę asmenys privalėtų laikinai išsikelti iš namų, o tiek smurtautojas, tiek nukentėjusysis būtų įpareigoti nesiartinti ir nebendrauti vienas su kitu tam tikrą laikotarpį, per kurį jiems būtų suteikta atitinkama pagalba. Šių reikalavimų nesilaikant grėstų teisinė atsakomybė.

2009-11-20 Bus bandoma pažaboti smurtą šeimoje

Tarpinstitucinė darbo grupė visuomenei pristato Apsaugos nuo smurto privačioje erdvėje įstatymo projektą. Tai pirmas kartas, kai siekiama pažaboti smurtą privačioje erdvėje įstatyminiu pagrindu. Įstatymo rengėjai siūlo smurtautoją laikinai iškeldinti iš namų bei neleisti tam tikrą laiką bendrauti su nukentėjusiuoju.

2009-10-20 Smurtas šeimoje: vaikystėje patirtos nuoskaudos išliejamos suaugus

Naujas tyrimas parodė, kad žmonės, su kuriais vaikystėje buvo elgiamasi žiauriai, sunkokai užmezga šiltus artimus santykius ir turi didesnę riziką patirti sunkumų santuokiniame gyvenime.

2009-10-09 Vyras muša žmoną. Kai kurioms moterims tai yra meilė?

Kodėl Alytuje nėra vyrų krizių centro“, - „Miesto laikraštis“ klausė Angelės Barauskienės, aštuonerius metus vadovaujančios Alytaus miesto Moterų krizių centrui. „Jiems, matyt, gėda kreiptis pagalbos, išsipasakoti, atskleisti, kas juos kankina”, - samprotauja alytiškė, nuolat bendraujanti su moterimis, patiriančiomis smurtą. Ji įsitikinusi, kad vyrai dažnai jaučiasi nelaimingi - nė vienas iš gero gyvenimo nemuša žmonos, vaikų. Kiekvienas smurtaujantis stipriosios lyties atstovas turi savų paskatų: gal tai polinkis į sadizmą, o gal įtaka šeimos, aplinkos, kurioje gyventa nuo vaikystės, kitas piktas, nes neteko darbo, nežino, kur išlieti pyktį – prieš stipresnį rankos nepakelsi, o sava moteriškė visada „po ranka“...

2009-10-01 Mušamos moterys savo skriaudėjų nepalieka

Sutuoktinių ar sugyventinių iki sąmonės netekimo sumuštos, subjaurotos ir net suluošintos moterys nelinkusios palikti savo skriaudikų. Tokia yra nekintanti Lietuvos šeimų realybė.

2009-09-27 Apynasris smurtautojui – baudos?

Policija yra ne kartą viešai pripažinusi, jog yra bejėgė prieš smurtą šeimoje. Nukentėjusioji pusė gali kreiptis į teismą tik privataus kaltinimo tvarka.
Iki šiol atvykę gesinti šeimos konfliktų ir įsisiautėjusių smurtautojų policininkai būdavo bejėgiai – į įspėjimus dažniausiai neblaivūs ir agresyvūs vyrai ne tik  nereaguoja, bet netgi puola mušti pareigūnų, ko tie „kišasi ne į savo reikalus“. Jei smurtautoją ir pavyksta kelioms valandoms sulaikyti, tai grįžęs namo jis ir toliau skriaudžia namiškius.

2009-09-13 Lietuvoje moteriai šeima – pavojingiausia vieta

Dažniausiai moterys nukenčia savo pačių namuose, ir kur kas rečiau yra užpuolamos gatvėje, restorane ar darbovietėje, atskleidė praėjusią savaitę pristatytas tyrimas „Moteris Lietuvos visuomenėje 2009“. Kas penkta moteris prisipažino bent kartą gyvenime buvusi stipriai sumušta savo sutuoktinio, o viešumoje jos užpuolamos kur kas rečiau. Kodėl Lietuvos moterys nuo artimo žmogaus rankos šiandien nukenčia taip pat dažnai, kaip ir prieš dvidešimtmetį, Alfa.lt klausė tyrimą pristačiusios docentės Giedrės Purvaneckienės, sociologės, vienos iš Moterų studijų centro įkūrėjų, moters padėtimi visuomenėje besidominčios jau keletą dešimtmečių.

2009-08-26 Smurtas šeimoje – privatus reikalas?

Lietuva liko bene vienintele ES šalimi, kurioje smurtas šeimoje tebelaikomas asmeniniu smurtautojo ir aukos reikalu, atskleidė atliktas tarptautinis Europos Komisijos finansuotas tyrimas. Baudžiamas smurtautojas Lietuvoje gali būti tik tuomet, kai pati moteris privataus kaltinimo tvarka kreipiasi į teismą. Tačiau akivaizdu, kad tokia tvarka nepasiteisina, nes iki šiol nuteistų už smurtą prieš savo šeimą asmenų Lietuvoje vienetai, nors pagalbos į socialines įstaigas per metus kreipiasi tūkstančiai moterų.

2009-08-26 Smurtautojus šeimoje siūloma tupdyti į areštines

Smurtautojams šeimoje po įspėjimo turėtų būti skiriamos piniginės baudos arba areštai. Tokį teisės aktų pakeitimą parengė Policijos departamentas. Tikimasi, kad tokios nuobaudos padės sumažinti smurtą šeimoje prieš vaikus ir moteris.

2009-08-13 Ar įmanoma įveikti psichologinį smurtą?

 

Kito žmogaus žeminimas, menkinimas, įžeidinėjimas, grasinimai, bandymas jį kontroliuoti, rodyti savo valdžią – dalykai, kuriuos vardindami, viduje suvirpame: taip daryti negalima. Tačiau ne paslaptis, jog psichologinis smurtas tarpusavio santykiuose, šeimoje – ne toks jau retas reiškinys.
Viešosios įstaigos „Gera būsena“ psichologė psichoterapeutė Aušra Šapranauskienė pasakoja, kaip jį atpažinti ir pabandyti pakeisti situaciją.

2009-05-20 Smurtautojams norima apriboti teisę į būstą

 

Prieš savo šeimos narius smurtaujantys asmenys turėtų būti įpareigoti gyventi atskirai ir apribota jų teisė į būstą. Tai numatančius Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimus trečiadienį patvirtino Vyriausybė.

2009-03-01 Smurto šeimoje prievarta neįveiksime?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, pernai atsikratyti polinkio smurtauti panoro net 60 proc. daugiau vyrų nei užpernai. Tačiau turint omeny, kad nuo smurto šeimoje kenčia kas trečia moteris, skaičiai neįspūdingi. Pernai į vyrų krizių centrus pagalbos kreipėsi 258 vyrai, 2007 m – 152. Tačiau į krūtinę besimušantis vyras, anot psichologų, atgailauja tik dėl aplinkinių spaudimo.

14
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos