Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2009-02-22 Smurtauja ir vyrai, ir moterys, tik skirtingai

Kai kurių tyrimų duomenimis, smurtą patiria du trečdaliai moterų. Anot Vilniaus vyrų krizių ir informacijos centro vadovo Arūno Kuro, tyrimo rezultatai labai priklauso nuo apklausos metodikos – kiek smurto rūšių įtraukiama. Įvertinus visas įmanomas fizinės ir psichologinės prievartos formas, galima būtų teigti, kad smurtą patiria 100 proc. moterų su retomis išimtimis ir tiek pat vyrų.

2009-01-20 Smurtas prieš moterį - ne vien šeimos problema

Pasauliniais duomenimis, smurtas prieš moteris yra tokia pat dažna mirties ir nedarbingumo priežastis, kaip ir vėžys, tik retai tai nurodoma oficialiai.

2009-01-13 Atliktas smurto prieš moteris šeimoje paplitimo tyrimas

BGI Consulting LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu atliko smurto prieš moteris šeimoje tyrimą, kurio metu išanalizuotas reiškinio paplitimas pagal įvairias smurto formas, aukos ir smurtautojo tarpusavio ryšį, įvertinta smurto šeimoje aukų būklė.

2008-11-28 Kas trečia moteris šeimoje patiria smurtą

Mušama moteris tyli, smurtautojas jaučiasi stiprus, Lietuvoje nėra apsaugos nuo smurto įstatymo, fizinį smurtą prieš moterį lydi psichologinis ir net seksualinis. Šios ir kitos temos šiandien aptartos savivaldybėje surengtoje konferencijoje „Karas šeimose: kodėl moterų situacija nesikeičia šimtmečiais?".

2008-11-27 Smurtą patyrusios moterys dažniausiai grįžta pas vyrą...

"Nebeturiu jėgų daugiau kentėt, nebeturiu jėgų daugiau tikėt. Aš pavargau gyvent, aš pavargau ir laukt... Nenuleist žadėjau rankų ir eit keliu toliau, neįkrist į liūną tamsų, bet, deja, aš pavargau...” - tai eilutės, kurias sukūrė nuo smurtaujančio vyro su 3 vaikais pabėgusi Jurgita.

2008-11-24 Smurtas prieš moteris šeimose - ne tik teisinė, bet ir visuomenės problema

Smurtas prieš moteris šeimose - ne tik teisinė, bet ir mentaliteto problema, akcijos „16 dienų be smurto“ pristatyme teigė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių ir socialinės integracijos departamento direktorius Alfredas Nazarovas.

2008-11-24 Lietuvoje prievartą patiria trečdalis moterų

Smurtas prieš moteris šeimose – ne tik teisinė, bet ir mentaliteto problema, teigė akcijos „16 dienų be smurto“ pristatyme Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių ir socialinės integracijos departamento direktorius Alfredas Nazarovas.

2008-09-18 Smurto aukoms – ekspertų pagalba

Statistika, kiek yra vyro ar gyvenimo partnerio smūgius patiriančių silpnosios lyties atstovių, nokautuoja.

2008-07-01 Siūlomos Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, padėsiančios efektyviau kovoti su smurtu prieš moteris

Teisingumo ministro sudaryta tarpžinybinė darbo grupė parengė Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kurios, kaip tikimasi, padės efektyviau kovoti su smurtu prieš moteris namuose.

2008-06-11 Siūloma neleisti smurtautojams artintis prie savo aukų

Ketvirtadienį Seimas ketina priimti Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios turėtų užtikrinti apsaugą smurtą šeimoje patiriantiems asmenims nuo prieš juos daromų nusikalstamų veikų. Siūlomais Baudžiamojo kodekso pakeitimais siekiama praplėsti kartu su bausme galinčių būti paskirtų baudžiamojo poveikio priemonių ratą...

2007-10-16 Smurtas šeimoje: nuostoliai, kurių niekas neskaičiuoja

Seimas svarstys Nacionalinę smurto šeimoje koncepciją, pagal kurią taip pat netrukus turėtų būti paruošti moteris nuo smurto buityje apsaugantis įstatymas arba egzistuojančių teisės aktų pakeitimai.

-1-11-30 5 valandas vyro daužyta moteris: policijos maldavau atvykti, o jie paskambino vyrui

Iš pirmo žvilgsnio Gabrielė (vardas pakeistas – DELFI) atrodo kaip bet kuri kita jauna mergina, kuriai gyvenimas tik prasideda.Tačiau išgirdęs jos istoriją supranti, kad ji patyrė tiek, kiek kita nepatiria per visą savo gyvenimą. Per aštuonerius šeiminio gyvenimo metus ji išsiugdė įprotį visada būti kuo arčiau durų, kad spėtų laiku išbėgti, o kai apie tai prasitardavo aplinkiniams, šie negalėjo patikėti: kaip gali smurtauti toks mandagus, protingas ir rūpestingas vyras.

15
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos