Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2014-01-20 Vyrų krizės nebekelia juoko, moterų smurtas – nuostabos

Vyrai patiria daugiau konfliktų su aplinka negu moterys, o pirmas toks konfliktas kyla dar motinos įsčiose. Taip teigia Vilniaus vyrų krizių ir informacijos centro direktorius Arūnas Kuras. Tačiau, anot jo, aiškiausia krizė pirmąkart vyrą ištinka, kai jis ima permąstyti savo gyvenimą.

2014-01-19 Kurkliškio kaime įsisiautėjęs pasvalietis atsuko dujas, įžiebė ugnį ir supleškino namą

Pasvalio rajone suluošinti ir nužudyti žmoną grasinęs vyras ėmėsi ir konkrečių veiksmų: sukėlė sprogimą bei gaisrą. Mirtinų grasinimų žmonai vyriškis įgyvendinti nespėjo, tačiau kur gyventi, moteris nebeturi – tyčia sukelto gaisro metu šeimos namas sudegė. Tuo tarpu siautėjusiam vyriškiui likti be pastogės kol kas negresia – jis laikomas už grotų.

2014-01-15 Kalėdų naktį Vilniuje pasmaugtos auskarų vėrimo meistrės nužudymu įtariamas baro administratorius veržiasi į laisvę

Teismas sprendžia, ar mylimosios nužudymu Vilniuje įtariamas „Gringo Pub“ administratorius Karolis Jakelevičius, kol vyksta ikiteisminis žmogžudystės aplinkybių tyrimas, pagrįstai laikomas areštinėje.

2014-01-14 Žinomo šachmatininko Vytauto Šlapiko šeimos tragedija šokiravo kaimynę: „Šeima buvo pavyzdinga, rami“

Itin žiaurus dviejų mažamečių motinos nužudymas Ukmergėje pribloškė pažinojusius šią šeimą. Žmonos nužudymu įtariamas žinomas Lietuvos šachmatininkas 41 metų Vytautas Šlapikas, su šeima gyvenęs Ukmergėje. Anot ukmergiškės Ninos, lemtingąjį pirmadienio vakarą kaimynai matė, kaip visa šeima – mama, tėtis ir du vaikai – džiaugsmingai žaidė apsnigtame kieme.

 

2014-01-14 Policininkai įsiveržė į namus, bet ukmergiškė jau buvo baisiai subadyta, ji mirė ligoninėje

Sausio 13 d., apie 22 val., į Ukmergės ligoninę iš Ukmergės, savo buto, pristatyta ir dėl daugybinių durtinių žaizdų krūtinėje, šonuose, kojose bei kakle paguldyta A. Š. (gimusi 1979 m.), kuri tą pačią dieną 23.35 val. nuo gautų sužalojimų ligoninėje mirė.

2014-01-14 Lilija Henrika Vasiliauskienė: Kodėl vyrai smurtauja?

Prieš dvejus metus įsigaliojęs Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas pravėrė langą aklinoje psichologinio neigimo sienoje ir pamažu keičia visuomenės požiūrį į smurtą prieš moteris šeimoje. Padoriuose namuose nesmurtaujama, mušasi tik degradavę, priklausomybių paveikti asmenys, – šie ir kiti stereotipai jau nebe taip plačiai išsikeroję tiesai į akis pažvelgti vis dar tik besiruošiančioje kolektyvinėje sąmonėje.

2014-01-13 Sekmadienio vakarą bute R.Kalantos gatvėje peiliu į nugarą sužalota kaunietė

Kaune į areštinę uždarytas girtas 32 metų vyras, sausio 13-osios išvakarėse įtariamas sužalojęs dešimčia metų vyresnę moterį.

2014-01-13 Smurtavusių užsienio žvaigždžių pasiteisinimai: darau tai ne dažniau nei bet kuris kitas vyras savo žmonai

Pramogų pasaulis – ne vien blizgesys, linksmybės ir malonumai. Neretai šlovė taip apsuka galvą, kad su tuo nesugebantys susidoroti vyrai savo galią ima demonstruoti prieš moteris ir ypač negražiais būdais.

2014-01-13 Smurtas šeimoje: prieš moterį ranką yra pakėlęs ne vienas žinomas Lietuvos vyras

 

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį būdamas neblaivus dizaineris Aleksandras Pogrebnojus (45), kaip įtariama, trenkė savo žmonai Monikai Račiūnaitei (24) per veidą ir atsidūrė areštinėje. Toks atvejis žinomų visuomenei žmonių šeimose – anaiptol ne pirmas: dėl smurto artimoje aplinkoje į policijos pareigūnus yra kreipusis ne viena garsaus vyro žmona.

2014-01-13 Aleksandro Pogrebnojaus žmona Monika Račiūnaitė: „Man šokas. Reikia bent kelių dienų, kad galėčiau priimti sprendimą“

Buitinis Aleksandro Pogrebnojaus ir jo žmonos manekenės Monikos Račiūnaitės konfliktas baigėsi dizainerio apsilankymu areštinėje. Čia jis pateko dėl įtarimų smurtavus šeimoje. Pirmadienio popietę A.Pogrebnojus buvo apklaustas Vilniaus 3-iajame policijos komisariate. Portalui Žmonės.lt pirmadienio pavakarę susisiekus su M.Račiūnaite, ši tikino, kad pagrindinė šio konflikto priežastis – alkoholis.

2014-01-07 Pareigūnų, nesureagavusių į mušamos moters pagalbos prašymą, byla grąžinama apylinkės teismui

Pirmadienį Klaipėdos apygardos teismas panaikino Klaipėdos rajono apylinkės teismo, nagrinėjusio baudžiamąją bylą, kurioje du Klaipėdos rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo grupės pareigūnai kaltinami tarnybinių pareigų neatlikimu, 2013 m. gruodžio 4 d. nutartį.

2014-01-07 Šalyje - vyrų krizė

Ša­ly­je dau­gė­ja vyrų krizių centrų, ta­čiau daž­nam įvai­rių prob­le­mų tu­rin­čiam stip­rio­sios ly­ties at­sto­vui vis dar gė­da pra­ver­ti to­kių įstai­gų du­ris.

2013-12-03 Ambasadoriai: moterys ir vyrai turi pasipriešinti smurtui prieš moteris ir mergaites

 

Pirmoji „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“ akcija įvyko prieš 22 metus. Tą 1991 metų dieną aptarti prieš kitą lytį nukreipto smurto problemą ir globalius moterų teisių klausimus susirinko 23 skirtingų profesijų ir tautybių moterys. Atvykusios iš Fidži salų, Pietų Korėjos, Indonezijos, Tailando, Kosta Rikos, Peru, Čekoslovakijos, Trinidado ir Tobago, Brazilijos, Švedijos, JAV, Airijos, Indijos, Pakistano, Zambijos, Venesuelos, Zimbavės, Vakarų Kranto ir kitų vietovių jos susitiko pirmajame Pasaulinės moterų lyderystės institute, Rutgers universitete.

2013-11-29 Teismo Strasbūre sprendimu Lietuva turės sumokėti 10 tūkst. eurų vyro smurtą kentusiai moteriai

 

Moters ir jos vaikų nuo smurtaujančio vyro neapsaugojusi Lietuvos valstybė nukentėjusiajai turės sumokėti 6 tūkst. eurų kompensaciją ir teisines išlaidas, Europos Žmogaus Teisių Teismo nutarimu įvertintas 4 tūkst. eurų.

2013-11-25 Smurtas prieš moteris: visuomenė vis dar kaltina auką, o ne smurtautoją

 

Lapkričio 25 dieną visame pasaulyje minima tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šiais metais Moterų informacijos centras rengia 16-kos dienų akciją „NE reiškia NE“. Šia proga pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje buvo pristatytos opiausios kovos prieš smurtą aktualijos. „Smurtas prieš moteris yra labai opi visuomenės problema. Viktimologinio tyrimo duomenimis (kuris Lietuvoje atliktas jau gana seniai ir būtų laikas atlikti naują), kas trečia moteris patiria fizinį smurtą. Psichologinis smurtas dar labiau paplitęs“, – teigė Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė. Ji atkreipė dėmesį, kad egzistuoja ir kitos smurto formos – seksualinis smurtas, ekonominis smurtas ir kt., šio smurto aukoms taip pat reikalingas atskiras dėmesys.
2
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos