Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2013-11-25 Po šešerių prievartavimo metų - bjaurastis iš mamos lūpų

 

Nevykėlė, melagė, prasimanėlė, nieko neverta psichė. Tokius žodžius iš savo mamos lūpų išgirdo aštuoniolikmetė mergina, išdrįsusi pasakyti mamai, kad patėvis net šešerius metus lytiškai ją prievartavo.
Šitokią situaciją pasakoja psichologas-psichoterapeutas Andrius Kaluginas, pirmadienį Seime dalyvavęs konferencijoje apie seksualinio smurto prieš moteris kriminalizavimą.

 

2013-11-12 Smurtautojas kalės už grotų beveik metus

Nors nuo 2011 m. gruodžio 15 d. įsigaliojęs Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas  turėjo „pažaboti" smurtaujančius asmenis, tačiau Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai pranešimų apie smurto atvejus artimoje aplinkoje fiksuoja beveik kiekvieną dieną.

2013-10-31 Šiaulių policija: pareigūnai nebesupranta moterų

Dėl smurto artimoje aplinkoje moterims į pagalbą skubantiems policijos pareigūnams kartais nuo tų pačių moterų tenka gauti pylos už tai, kad šie pas jas ieško ir randa nuo ikiteisminio tyrimo už smurtą artimoje aplinkoje besislapstančius jų sutuoktinius. 

2013-10-31 Pareigūnai nebesupranta moterų – jos kviečiasi pagalbą, o paskui skriaudikus slepia nuo policijos

Dėl smurto artimoje aplinkoje moterims į pagalbą skubantiems policijos pareigūnams kartais nuo tų pačių moterų tenka gauti pylos. Moterys pyksta ant pareigūnų už tai, kad šie pas jas ieško ir randa nuo ikiteisminio tyrimo už smurtą artimoje aplinkoje besislapstančius jų sutuoktinius.

2013-10-20 Smurto piktžaizdė negyja – daugėja pagalbos ieškančių moterų

Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate pristatyta šių metų devynių mėnesių kriminogeninė situacija Šiaulių apskrityje. Statistika byloja, kad nusikalstamų veikų tiek mieste, tiek apskrityje daugėja. Gyventojai vis dažniau buitinius konfliktus sprendžia kumščiais, telefoniniai sukčiai įvaldę aukštąjį pilotažą apgaulės būdu ir toliau sėkmingai savinasi svetimus pinigus, o gatvėse trikdydami viešąją tvarką siaučia neblaivūs asmenys. Policija tikina, kad nuraminti įsisiautėjusius piliečius gana sudėtinga, nes nusikaltimų daugėja, o pareigūnų pajėgos – mažėja. 

 

2013-10-08 Vilniaus policija nepatikėjo nuskriaustos moters pasakojimu, kad jos sugyventinis yra geras, ir po trijų kaimynų skambučių vyriškį uždarė į areštinę

Vilniaus policijos pareigūnai teigia, kad yra labai sunku padėti skriaudžiamam žmogui, jei jis pats neigia, kad patyrė smurtą. Nepaisant to naktį iš pirmadienio į antradienį pareigūnai sulaikė vyrą, kurio akivaizdžiai sumušta sugyventinė bandė policininkus įtikinti, jog jis yra geras. 

2013-10-04 Vos paleistas iš areštinės panevėžietis puolė terorizuoti ir mušti žmoną, prokurorai prašo jį vėl suimti

Penktadienį Panevėžio miesto apylinkės teismo prokuroras prašys paskirti griežčiausią kardomąją priemonę–suėmimą trims mėnesiams 46 metų panevėžiečiui R.Č., kuris įtariamas pavojingu žmogaus sveikatai ir gyvybei nusikaltimu – grasinimu nužudyti ar sunkiai sutrikdyti buvusios sutuoktinės sveikatą, jos terorizavimu ir smurto išpuoliu viešoje vietoje.

 

2013-09-18 Seimo komitetas: bulviakasis netaps pretekstu grąžinti smurtautoją pas auką

Trečiadienį Seimo Žmogaus teisių komitetas bendru sutarimu atmetė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo papildymo projektą, kuriuo buvo siekta suteikti smurtautojui galimybę grįžti į namus, jeigu jo laukia nenudirbti darbai.


 

2013-09-17 5 valandas vyro daužyta moteris: policijos maldavau atvykti, o jie paskambino vyrui

 

Iš pirmo žvilgsnio Gabrielė (vardas pakeistas – DELFI) atrodo kaip bet kuri kita jauna mergina, kuriai gyvenimas tik prasideda.Tačiau išgirdęs jos istoriją supranti, kad ji patyrė tiek, kiek kita nepatiria per visą savo gyvenimą. Per aštuonerius šeiminio gyvenimo metus ji išsiugdė įprotį visada būti kuo arčiau durų, kad spėtų laiku išbėgti, o kai apie tai prasitardavo aplinkiniams, šie negalėjo patikėti: kaip gali smurtauti toks mandagus, protingas ir rūpestingas vyras.

2013-09-16 Savaitgalį siautėjo smurtautojai šeimose

Praėjusį savaitgalį Klaipėdos apskrityje patruliai turėjo daug darbo – ypač daug neramumų kėlė smurtautojai artimoje aplinkoje. 

2013-09-12 Šeimos tragedija Varėnoje: motina su vaiku nužudyti, o vyras – nusižudęs

Varėnos policija pradėjo tyrimą ir aiškinasi aplinkybes šeimyninės tragedijos, per kurią buvo nužudyti motina su vaiku. To paties buto vonioje rastas ir pasikoręs vyras.

2013-07-19 Teismo sprendimu Egidijus Vareikis įpareigotas dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl namuose smurtavusio parlamentaro Egidijaus Vareikio. Jis įpareigotas dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose

 

2013-06-25 Smurtas šeimoje: tylinčios moterys ir bejėgis įstatymas

„Smurtas šeimoje“ arba „šeiminis smurtas“ – sąvokos, kurių vartoti negalima, kadangi ŠEIMA yra savaiminis gėris. Tai viena iš priežasčių, kodėl „Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje“ įstatymą buvo bandoma priimti net šešerius metus. Pašnekovė Danutė (vardas pakeistas) smurtą kentėjo aštuoniolika metų. Ašaros, baimė ir klausimas „kodėl?“ – Danutės kasdienybė. Moteris nebenori taip ilgiau gyventi – skyrybų procesas jau pradėtas. Ar teisėsauga suteiks tvirtą užnugarį šiai ir kitoms nuo smurto kenčiančioms moterims, ar aukščiau sėdinčios galvos atkreips dėmesį į šią problemą, o gal ir toliau sakysime, kad „bobos pačios kaltos“?

2013-06-21 Diskutuoti apie smurtą šeimoje Seime panoro pats girtas prieš žmoną ranką pakėlęs parlamentaras Egidijus Vareikis

 

Seime surengtoje apskrito stalo diskusijoje apie smurtą artimoje aplinkoje panoro dalyvauti tik vienas Seimo narys, pats prieš žmoną girtas smurtavęs Egidijus Vareikis.
Diskusiją Seime organizavo Seimo narė Dalia Kuodytė kartu su Lietuvos žmogaus teisių centru ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje. Renginyje pristatytos dvi Lietuvos žmogaus teisių centro užsakymu atliktos analizės: „Mušamos moters sindromas: šeimoje patiriamo smurto padariniai bio-psicho-socialinei asmens sveikatai“ ir „Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje: psichinės prievartos problematika ir teisiniai aspektai

2013-06-21 Pasaulyje smurtas prieš moteris prilygsta epidemijai

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir kitos grupės ataskaitoje skelbia, kad daugiau nei viena iš trijų moterų pasaulyje patiria fizinį arba seksualinį smurtą, pranešė BBC.

 
3
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos