Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2013-06-06 Vyriausybė nepabūgo vyskupų: pritarė konvencijos dėl smurto prieš moteris pasirašymui

Vyriausybė pasitarime ketvirtadienį pritarė, kad Lietuva pasirašytų tarptautinę konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos bei šalinimo. Prieš konvenciją piestu stojosi Bažnyčios hierarchai. Žmogaus teisių gynėjai pasveikino tokį Vyriausybės žingsnį.

2013-05-14 M. Jankauskaitė. Ar smurtas šeimoje gali būti laikomas tradicija?

Sąmokslo teorijų katalogas Lietuvoje po truputį pildosi. Į jį galima įrašyti ir keisčiausiomis interpretacijomis apaugančius Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo straipsnių aiškinimus, susiejant juos su šeimos, tautos, valstybės griūtimi.

2013-05-14 Tradicinės šeimos gynėjai trypė konvenciją dėl smurto prieš moteris

Lietuvos tėvų forumas antradienį sukvietė žurnalistus ir perspėjo, kad Lietuva yra stumiama į susinaikinimą. Forumo narių įsitikinimu, Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos bei kovos su juo griaus tradicinę šeimą.

2013-05-06 Alkoholio poveikis mūsų smegenims: ką apie mus pasako elgesys apsvaigus

Savaitgalį didžiulį rezonansą visuomenėje sukėlusi Seimo nario Egidijaus Vareikio smurto prieš savo žmoną istorija iš tiesų yra viena iš daugelio, kai išgėrę vyrai ima terorizuoti ir mušti savo artimuosius.

2013-05-05 Smurtas šeimoje: moterys smurtautojus ir myli, ir bijo

Moterų atlaidumas begalinis. Nors įsigaliojus smurto artimoje aplinkoje įstatymui nebereikia moters pareiškimo norint smurtautoją nubausti, dabar pareigūnai gauna krūvas kitokio pobūdžio pareiškimų: su prašymais pasigailėti ir nebausti „vargšo žmogaus“. Kiekvienos moters atvejis individualus, o gailestis – daugelio vienodas.

2013-05-05 Moterų krizių centro direktorė Lilija Vasiliauskienė: „Žinome ir daugiau smurtaujančių politikų pavardžių“

 

Vilniaus moterų namų Krizių centro direktorė L.Vasiliauskienė 15min.lt sakė, kad parlamentaro Egidijaus Vareikio, šeštadienį naudojusio fizinę jėgą prieš savo žmoną, istorija Lietuvoje toli gražu nėra išskirtinė – tai tipinis smurto šeimoje atvejis. L.Vasiliauskienė teigė, kad alkoholis niekada nėra smurto šeimoje priežastis – prie to einama ilgai. Centro direktorė sakė žinanti ir daugiau smurtaujančių politikų, kuriems ši istorija gali tapti pamoka.

2013-04-19 Smurtas artimoje aplinkoje: smurtauja ne tik vyrai prieš moteris ir ne tik asocialių šeimų nariai

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs vieną iš daugelio smurto artimoje aplinkoje bylų, priėmė apkaltinamąjį nuosprendį ir 6 mėn. laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant metams, nuteisė dvidešimtmetį klaipėdietį
 

2013-04-17 Ištraukęs žmoną iš mašinos, vyras vilko ją žeme prie tvenkinio, grasindamas nuskandinti

Vilkaviškių rajono policija tiria smurtinio išpuolio aplinkybes. Nukentėjusioji užsiminė, kad sutuoktinis nekėlė prieš ją rankos aštuonerius metus.

 

2013-04-07 Marijampolės areštinėje atsidūrė du smurtautojai: vienas žadėjo žmoną pasmaugti diržu, kitas savo besilaukiančią sugyventinę žadėjo supjaustyti į gabaliukus

Marijampolės policija sulaikė ir uždarė į areštinę du smurtavusius vyriškius. Vienas iš jų smurtavo prieš nėščią moterį.

2013-04-05 R. Šalaševičiūtė. Kol bus aukų – apie smurtą kalbėti nepaliausim!

Pastaruoju metu visuomenės informavimo priemonėse nuskambėjo atvejai, kai dėl galimai policijos pareigūnų neveiklumo buvo nužudytos dvi moterys – vyras, kuriam už smurtą prieš žmoną teismo buvo uždrausta artintis prie jos bei vaikų nužudė savo keturių vaikų mama, o kitos moters sugyventinis nužudė dvi moteris: savo sugyventinę ir kaimynę.

2013-04-04 Apsauga nuo smurto šeimoje: geram įstatymui įgyvendinti trūksta pinigų

Ilgiau nei metus galiojantis apsaugos nuo smurto šeimoje įstatymas patvirtino skaudžią tiesą – įsiaudrinę lietuviai kelia ranką prieš artimuosius. Grėsmė būti iškraustytam iš namų apramino tik kai kuriuos mušeikas.

2013-03-26 Nuo smurto šeimoje nukentėjusi moteris laimėjo bylą prieš Lietuvą Europos žmogaus teisių teisme

Europos žmogaus teisių teismas priėmė pirmąjį sprendimą byloje prieš Lietuvą dėl smurto šeimoje. Teismas pripažino, kad Lietuvos valstybė, neužtikrinusi nukentėjusios nuo smurto moters apsaugos, neištyrusi smurto šeimoje atvejo ir nepatraukusi smurtautojo atsakomybėn, pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijoje įtvirtiną kankinimo, nežmoniško ar žeminančio elgesio draudimą.

2013-03-25 Moterų teisių gynėjos siūlo smurtautojams uždėti elektroninę sekimo sistemą

Moterų teisių gynėjos kreipėsi į šalies vadovus prašydamos imtis priemonių stabdyti smurtą prieš moteris. Šiemet nuo smurtaujančių vyrų jau žuvo septynios moterys.

2013-03-20 Smurtas šeimoje: prokurorai net pusantro mėnesio kovojo, kol teismas leido ieškoti ginklo

Smurtą šeimoje bandantys pažaboti pareigūnai ne visada yra visagaliai – Vilniaus prokurorams net pusantro mėnesio teko kovoti, kad teismas išduotų leidimą atlikti kratą vyro, kuris grasino iš automato nušauti savo motiną ir močiutę, namuose.

2013-03-12 L.Vaigė. Smurtas artimoje aplinkoje: kaip išsiveržti iš užburto rato?

Kaip tik prieš kovo 8-ąją, Lietuvos žiniasklaidą apskriejo naujiena apie neseniai įvykusį tragišką įvykį. Moterį nužudė jos daug kartų teistas sutuoktinis, teismo įpareigotas nesiartinti prie namų, kuriuose gyveno žmona.

4
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos