Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2013-03-10 M.A.Pavilionienė: policija tai batų neturi, tai benzino, o moterys kenčia smurtą

Keturių mažamečių vaikų mamą nužudęs girtas sutuoktinis, kuriam teismas buvo uždraudęs lankytis namuose, įrodo, kad smurtas šeimoje yra visuomeninė grėsmė. Pasak parlamentarės Marijos Aušrinės Pavilionienės, nesvarbu kokia vyriausybė, valdžia – turi susitelkti ir skirti šitai problemai spręsti pinigų.

2013-03-10 Nusikalstamų veikų skaičių padidino pasikeitęs smurto šeimoje vertinimas

Praėjusiais metais Lietuvoje buvo užregistruota 3,7 proc. daugiau nusikalstamų veikų, teigiama Generalinės prokuratūros (GP) metinėje veiklos ataskaitoje. Iš viso pernai užregistruoti 4 tūkst. 634 sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai arba 6,2 proc. daugiau nei 2011-aisiais, tačiau tokių nusikaltimų ištirta 20 proc. daugiau, pažymima dokumente.

2013-03-06 Dvi dienas šeimoje smurtavęs vyras trečiąją neteko laisvės

Šeimoje dvi dienas prieš vaikus ir gyvenimo draugę smurtavęs rokiškietis M. V. trečiąją dieną nuteistas 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimu.

2013-03-05 Smurtas artimoje aplinkoje: kol pareigūnai važiavo, keturių vaikų mamos neliko

Keturias valandas policijos laukusiai jaunai keturių vaikų mamai pagalba taip ir nebuvo suteikta. Per tą laiką, kol pareigūnai važiavo, už smurtą prieš žmoną jau nuteistas, bet laisvėje vis dar buvęs sutuoktinis ją sadistiškai nukankino.

2013-03-03 Įstatymo neveikimo kaina – moters gyvybė, bet ar kas nors už tai atsakys?

Keturių mažamečių vaikų mamą nužudęs girtas sutuoktinis, kuriam teismas buvo uždraudęs lankytis namuose, įrodo, kad skambiai Lietuvoje priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas realiai neveikia taip, kaip turėtų.

2013-03-01 Dvidešimt penktaisiais poros gyvenimo metais smurtavęs sutuoktinis neteko laisvės

Trečią kartą už smurtą prieš žmoną teisiamas 46 metų pasvalietis A. G. pagreitinto proceso tvarka nuteistas 3 metų 5 mėnesių laisvės atėmimu – valstybės kaltintojas prokuroras Mantas Jurkėnas už smurtą ir grasinimus nužudyti prašė skirti keturiais mėnesiais griežtesnę bausmę.

2013-02-04 Dvejus metus trukęs moters košmaras: užmušti ją grasinęs vyras į lovą kasnakt nešdavosi peilį

Į Vilniaus miesto krizių centrą Liną (vardas pakeistas – DELFI) atvežė policija. Moteris, ne kartą kentusi pareigūnų abejingumą, šįkart jiems tiesiai šviesiai pasakė, kad namo kojos nekels.

2012-12-29 Advokatė įspėja: mušamos moterys labiausiai saugotis turi apsisprendusios skirtis

Nevyriausybinių organizacijų, ginančių žmogaus teises, advokatė Cheryl Thomas teigia, kad pats pavojingiausias metas smurtą namuose patiriančiai aukai būna tuomet, kai ji nusprendžia palikti savo smurtautoją.

2012-12-28 Kunigas: smurtą šeimose skatina provokuojanti moterų apranga

Vienas italų kunigas sukėlė pasipiktinimą pareikšdamas, kad moterys iš dalies skatina smurtą šeimose, atsisakydamos tvarkyti namus, gaminti valgį ir nešiodamos aptemptus bei provokuojančius drabužius, rašo „The Telegraph“.

2012-12-26 Smurtą patyrusios moters išpažintis

 Vilniaus miesto krizių centre šiuo metu gyvena 17 moterų su vaikais. Dauguma jų ilgus metus taikstėsi su smurtaujančiais vyrais, kol visiškai palūžo, prarado savivertę ir nebežino, nuo ko pradėti gyvenimą iš naujo.

2012-12-17 Įstatymas prieš smurtą šeimoje: dalis smurtautojų

Prieš metus įsigaliojęs Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas atgrasė dalį smurtautojų, tačiau kiti prisitaikė, o smurtas tapo labiau užslėptas, teigė policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis.

2012-12-17 Įstatymas prieš smurtą šeimoje: dalis smurtautojų „prisitaikė“

Prieš metus įsigaliojęs Apsaugos nuo smurto aplinkoje atgrasė dalį smurtautojų, tačiau kiti prisitaikė, o smurtas tapo labiau užslėptas, pirmadienį sakė policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis.

2012-11-26 „Pagalbos moterims linija“ skambučių laukia kasdien ir ilgiau

Emocinės pagalbos telefonu laiką prailginusi savanoriška tarnyba "Pagalba moterims linija" siekia atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą prieš moteris pačiuose artimiausiuose santykiuose, šeimoje, nes jam pasipriešinti sunkiausia, ypač jei vyrauja psichologinis smurtas ir moteris bijo kreiptis pagalbos.

2012-11-05 Smurtas šeimose: sostinės policija vienija jėgas su nevyriausybinėmis organizacijomis

Net ir po įstatymo pataisų, kai smurtas artimoje aplinkoje pripažintas nusikaltimu ir už tai baudžiama net nesant nukentėjusios pusės pareiškimo, smurtą patiriantys žmonės savarankiškai pagalbos ieškoti neskuba.

2012-10-10 Smurtas prieš moterį – Kaip moterys dangsto smurtaujančius vyrus: kritaus

Nijolė ištekėjusi jau penkerius metus. Ji laiminga moteris, tik gal kiek nerangi – tai nuo laiptų nukrenta paslydusi, tai pro duris eidama už staktos užkliūva. Na bet kam taip nenutinka? O štai Jurga – tiesiog makiažo meistrė. Ji puikiai žino, kaip užmaskuoti įdrėskimą ar mėlynę, jų niekuomet nematyti ant jos porcelianinio veidelio. Šios jaunos moterys niekada neprisipažins, kad jas muša sutuoktiniai.

5
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos