Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2012-10-07 Lietuvoje - šeši milijonai pagalbos šauksmų per metus. Kiek jų išgirsta?

Pakeliu ragelį. Balsas – jaunos moters, 30-ies, gal 35-erių. Pasisveikina ir pravirksta. Atrodo, kad jos rauda niekada nesibaigs. „Nebegaliu, nebegaliu, nebegaliu...“, – kartoja ji ir verkia. Bando kalbėti, balsas trūkčioja.

2012-09-08 Apklausa šeimoje: seksualinę partnerių prievartą patiria tiek vyrai, tiek moterys

Šiandien visuomenėje vyraujantis seksualumo kultas skverbiasi į visas gyvenimo sritis – verslą, šou pasaulį, reklamą, net šeimą. Viešoje erdvėje į kairę ir į dešinę dalijami patarimai, kaip intymių santykių metu patirti kuo daugiau malonumo. 

2012-08-20 Naujas moterų krizių centras Klaipėdoje duris atvers rugsėjį

 

Pastato, kuriame veiks moterų krizių centras, statybos pasiekė finišo tiesiąją. Numatyta, kad jis duris atverti turėtų rugsėjo 7 dieną. Šiuo metu prie vadinamosios trečiosios poliklinikos išdygusiame pastate atliekami baigiamieji darbai. Jį ketinama priduoti iki šio mėnesio pabaigos.

 

2012-08-15 15 ženklų rodančių, kad patiriate emocinį smurtą

Emocinis smurtas nepalieka fizinių randų, todėl jį ne visada lengva atpažinti. Aukai dažnai sunku suprasti, kad partneris naudoja smurtą: „Bet jis mane myli! O be to, tai tik žodžiai – jis gi manęs nemuša!”
Liūdna tiesa ta, kad emocinio smurto žaizdos, priešingai nei sulaužyti kaulai, gyja labai lėtai, o kartais ir niekada neužgyja

 

2012-07-31 Smurtui artimoje aplinkoje didelę įtaką daro alkoholis, žiniasklaida ir kompiuteriniai žaidimai

 

Jau daugiau nei pusmetis, kai mūsų šalyje galioja Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, pakeitęs atsakomybės taikymo smurtautojui praktiką.

2012-07-15 Moteris muša ne tik taurelės mėgėjai

 

Europos Sąjungos (ES) duomenimis, vidutiniškai viena iš keturių suaugusių moterų bent kartą patyrė fizinį smurtą nuo savo sutuoktinio ar partnerio. Lietuvoje šią patirtį turi kas trečia moteris. Ekspertai neigia, kad pagrindinė smurto šeimoje priežastis – alkoholis. Ranką prieš savo moteris kelia ir tvarkingi, išsilavinę, aplinkinių gerbiami vyrai. Mat ši smurto rūšis paremta nuo seno galiojančiais stereotipais, kad moters vieta – ne viešajame gyvenime, o šeimoje, kurioje jos maitintojas gali elgtis, kaip nori.


 

2012-06-30 Psichologo patarimai. Psichologinis smurrtas pažabojamas tik viešumu

 

„Kaimynystėje apsigyvenusi šeima atrodė padori: vyras su žmona dirba, negirtauja, vaikai lanko mokyklą. Tiesa, naujieji kaimynai labai uždari, neleidžia vaikams pas mus lankytis. Bet išgirstame tokių dalykų, kad plaukai piestu stojasi: šeimos galva šlykščiai grasina, tyčiojasi iš motinos vaikams girdint, o šiuos verčia dirbti darbus ne pagal jų jėgas, baudžia neleisdamas į lauką. Matome, kaip namiškiai kenčia nuo sadisto, bet tyli.


 

2012-06-06 2012-06-06 LIETUVA TAPO JUNGTINIŲ TAUTŲ REZOLIUCIJOS DĖL MOTERŲ, TAIKOS IR SAUGUMO DRAUGŲ GRUPĖS NARE

Lietuva birželio 1 dieną tapo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JTST)  rezoliucijos Nr. 1325 (2000) dėl moterų, taikos ir saugumo draugų grupės nare.

2012-03-21 Smurto artimoje aplinkoje atvejų mažėja

 

Per š. m. tris mėnesius iš viso registruoti 7 524 pranešimai apie galimą smurtą artimoje aplinkoje. Nustačius smurto artimoje aplinkoje atvejus, pradėti 2 527 ikiteisminiai tyrimai.  Analizuodama turimus duomenis, policija pastebi, kad kiekvieną mėnesį mažėja iškvietimų dėl smurto artimoje aplinkoje, pradedama mažiau ikiteisminių tyrimų. Per pirmąjį mėnesį policija gavo 3489 per antrąjį – 2220, per trečiąjį – 1977 iškvietimus dėl smurto artimoje aplinkoje. Pirmąjį mėnesį buvo pradėti 1176, antrąjį – 737, trečiąjį – 674 ikiteisminiai tyrimai.
 

2012-03-16 Žinomos Lietuvos moterys - parodoje prieš smurtą

 

Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras kartu su Klaipėdos m. savivaldybės Socialinės paramos skyriumi kviečia į fotografijų parodos "Moterys prieš smurtą" pristatymą bei diskusiją tema - Smurtas šeimoje: teisingo problemos suvokimo svarba.
Diskusijos tikslas – nagrinėti smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimo, pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims Klaipėdos apskrityje, iškylančius klausimus bei jų sprendimo būdus. Įvairių Klaipėdos miesto organizacijų specialistai dalinsis savo patirtimi bei diskutuos apie smurto šeimoje problemos suvokimo bei tinkamos pagalbos nukentėjusiems asmenims svarbą.

2012-03-14 Paroda „Moterys prieš smurtą“ apnuogina nepatogią tiesą

 

Trečiadienį Vytauto Didžiojo universiteto politikos mokslų fakultete (Gedimino g. 44) atidaryta fotografijų paroda „Moterys prieš smurtą". Atidarydama parodą Kauno apskrities moterų krizių centro pirmininkė Aušra Vyšniauskienė pasidžiaugė, kad visuomenė pripažino ilgai slėptą nepatogią tiesą – smurtą prieš moteris artimoje aplinkoje. Paroda šokiruoja savo atvirumu. Fotografijose užfiksuotos žinomos Lietuvos moterys, nugrimuotos pagal realiai smurtą patyrusių moterų atvaizdus, gautus iš teisėtvarkos institucijose sukauptos medžiagos.

2012-03-13 Specialistė: viešai prabilti apie vyro smurtą – labai sunku

 

Pastarųjų dienų žiniasklaidoje mirga antraštės apie žinomo atlikėjo Edmundo-Mundžio Štengerio ir jo žmonos Violetos Štenger šeimyninę dramą, kuomet moteriai po atviro interviu vienai televizijos laidai teko atremti vyro įniršį, kurio rezultatas – rimti kūno sužalojimai ir nuolatinis stresas. Pramogų pasaulyje šis skandalas greitai įgavo porą labai skirtingų pavidalų – vieni atlikėjo kolegos suskato smerkti mušeiką, kiti – atvirkščiai – negailėjo aštrių pasisakymų apie žmoną, kuri neva viešai išdžiaustė šeimos skalbinius.

2012-03-07 Europos Parlamente – „vaginos monologai“

Devynios europarlamentarės antradienį Europos Parlamente viešai skaitė žymiąją JAV feministės Eve Ensler pjesę „Vaginos monologai“. Tokiu būdu jos Tarptautinės moters dienos išvakarėse norėjo atkreipti dėmesį į išliekančią smurto prieš moteris problemą, skelbia „EurActiv“.

2012-02-25 10 psichologinio smurto požymių

 

Emociškai smurtaujantis sutuoktinis nori, kad jūs priklausytumėte tik jam ir visaip stengiasi, kad taip ir būtų. Jis nesupranta, kad jūs turite gyvenimą ir be santykių su juo – toks, kuriame yra draugai ir šeima... Sveika ir normalu yra bendrauti ir su kitais žmonėmis, tad jei jūsų partneris trukdo jums tai daryti, tai gali būti ženklas, jog susidūrėte su emociniu smurtautoju.
 

2012-02-25 Smurto aukomis tampa ir vyrai

 

Praėjusių metų gruodžio viduryje įsigaliojus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui, į dienos šviesą iškilo stulbinami skaičiai.Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, nuo gruodžio vidurio iki vasario 20-osios policija buvo kviesta 900 kartų, pradėta daugiau kaip 250 ikiteisminių tyrimų dėl smurto šeimoje.Su moterimis ar vyrais, kurie patyrė smurtą, bendraujantys specialistai stebisi: iki šiol aukos užsigydydavo mėlynes pačios ir tylėdavo bijodamos viešumo, o dabar ieško pagalbos.
6
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos