Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2011-12-04 Apklausa minint tarptautinę akciją “16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris”

Smurtas yra bene aktualiausia dabartinių šeimų problema. Dažnai jį patiria ne tik vaikai, bet ir moterys, rečiau vyrai. Gaila, tačiau susidurusi su smurtu moteris dažniausiai yra linkusi slėpti tokį smurtautojo elgesį, bijodama ne tik smurtautojo reakcijos, bet ir visuomenės požiūrio bei patyčių.

Minint tarptautinę akciją “16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris”, (vykstančią nuo lapkričio 25 dienos iki gruodžio 10-osios), VDU psichologijos IV kurso studentės Kristina Ignatavičiūtė ir Justina Petravičiūtė atliko trumpa apklausą, siekiant išsiaiškinti įvairaus amžiaus, lyties bei išsilavinimo žmonių požiūrį į smurtą.

2011-11-25 Prieš smurtą šeimoje – tylus moterų protestas

 

Penktadienio vakarą Kauno Laisvės alėjoje surengtos tylaus protesto eitynės „Grąžinkime saugią naktį moterims“.
Būrelis moterų, rankose laikančių plakatus su šūkiais „Smurtui šeimoje – ne“, „Moteris kūnas – ne mūšio laukas“, dalyvavo eisenoje nuo Kauno viešbučio iki Istorinės prezidentūros. Ties Muzikinio teatro sodeliu buvo pagerbtos smurto šeimoje aukos ir uždegtos žvakutės jų atminimui.

2011-11-23 Režisierius Algimantas Puipa tars ne smurtui prieš moteris

 

Lapkričio 25 – gruodžio 10 d. Kauno moterų draugija rengia akciją „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“.
Kaip rašoma organizatorių tinklapyje, pagrindinis akcijos dėmesys skiriamas smurto problemos viešinimui, diskusijų, kurios ieškotų smurto pašalinimo būdų, inicijavimui ir pagalbą teikiančių organizacijų galimybių stiprinimui. Lietuvoje smurtą šeimoje bent kartą patiria kas trečia moteris, pastaruoju metu nemažai moterų netgi žūsta nuo sutuoktinių ar sugyventinių rankos.

2011-11-23 Kovoti su smurtu galima ir kepant pyragus

Tradiciškai lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje esame kviečiami sudalyvauti renginiuose atkreipiančiuose dėmesį į smurto prieš moteris problemą. Nemokami reginiai, diskusijos, pramogos ir teisinės konsultacijos turėtų būti įdomūs ne tik susiduriantiems su šia problema, bet ir kiekvienam iš mūsų.

2011-11-14 „Ad hoc: Nepatogus kinas“ - vėl Šiauliuose

2011 m. lapkričio 16–19 dienomis Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74) viešės 5-asis dokumentinių filmų žmogaus teisių tema festivalis „Ad Hoc: nepatogus kinas“. Lapkričio 16 d. 17 val. 30 min. festivalį susirinkusiesiems pristatys jo direktorius Gediminas Andriukaitis.

Festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ neįsivaizduojamas be jau tradicinių rubrikų, gvildenančių asmenų lygiateisiškumo ar aplinkosaugos problemas. Šiauliečiai galės išvysti aplinkosaugos ir darnaus vystimosi temai skirtą filmą „Vamzdis“; rasizmą, ksenofobiją ir kitas neapykantos formas paliečiančios programos „Už įvairovę. Prieš diskriminaciją“ filmus „Aš – mergaitė!“ ir „Padėkit! Gėjus klasėje“. Antrus metus iš eilės bus pristatoma ir programa, skirta moterų teisių klausimams „Ekrane – moterys“ bei du šios programos filmai „Nuodėmė tylėti“ bei „Nusikaltimas po nusikaltimo“.

2011-11-14 Smurto aukos glausis jaukesniuose namuose

Klaipėdos Taikos prospekte, prie buvusios Trečiosios polikliniko, įsibėgėja kelerius metus planuoto naujo Moterų krizių centro statybos. Viliamasi, kad naujame centre smurtą patyrusios moterys gaus dar kokybiškesnę pagalbą. 

Šiuo metu smurtą patyrusios moterys pagalbos kreipiasi į Melnragėje esantį Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centrą. Sutvarkyti dokumentus, padėti atstovauti teisme, apgyvendinti, pasikalbėti, net ir pagelbėti sutaisyti dantis – šias ir kitas paslaugas teikia arba jų parūpina centro specialistai.

2011-11-08 Smurto aukas ginanti specialistė: vyrai pagalbos prašosi nebyliai

 Kaip komunikuoti su vyrais, suprasti juos kaip lytį?“ – kiek netikėtą klausimą diskutuojant apie smurtą prieš moteris iškėlė Vilniaus Motinos ir vaiko pensiono direktorė Nijolė Dirsienė. Prieglobstį pensione randa smurtą patyrusios moterys su vaikais, o tuo tarpu už tvoros žinių apie jas laukia ir nebyliai padėti prašosi jų vyrai. Vieni – nesiskutę, „su kvapeliu“, kiti – tvarkingi ir nemenką padėtį visuomenėje užimantys.

„Mūsų pensionas paslaugas pradėjo teikti 1998-aisiais, tuomet slėpėmis kartu su smurtą patyrusiomis moterimis, nes kalbėti apie tai nebuvo priimta. 2000-aisiais tapome atviri visuomenei, tada iškilo grėsmė pas mus apsistojusių moterų ir pačių darbuotojų saugumui: ilgais žiemos vakarais grįžtančios pensiono darbuotojos pasijusdavo vos ne medžiojamos smurto aukų antrųjų pusių.

 

2011-11-08 Lina Valantiejūtė. Smurtas šeimoje: didžiausias iššūkis – išdrįsti prabilti

„Nuodėmė tylėti“ – taip vadinosi spalio mėnesį kino festivalyje „Ad hoc. Nepatogus kinas“ parodytas filmas apie moteris, kalinčias JAV kalėjime už tai, kad neištvėrusios smurto nužudė savo vyrus. Po filmo „Skalvijos“ kino centre vykusioje diskusijoje apie smurtą šeimoje visi dalyviai sutartinai antrino filmo pavadinime išsakytai tiesai ir kartojo, kad tyla smurto atveju – didžiausia klaida.

Nors neneigiama, kad smurto šeimoje aukomis gali tapti, o ir kartais tampa vyrai, deja, statistika negailestinga – absoliuti dauguma smurto šeimoje atvejų nutinka moterims. Teigiama, kad 63 proc. moterų nuo šešiolikos metų bent kartą gyvenime patyrė smurtą, o pernai Lietuvoje nuo to mirė 26 moterys. Beveik visas jas toks likimas ištiko dėl to, kad mėgino skirtis ir nutraukti smurtinius santykius.
 

2011-11-05 Lietuva ruošiasi gydyti smurtu „sergančias“ šeimas

 Nuo gruodžio mėnesio Lietuvoje įsigalios Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Apie tokį įstatymą dar tik svajoja Rusija ir Baltarusija: Rusijos Dūma piktinasi, kad, priėmus panašų teisės aktą, tektų į kalėjimus pasodinti visus vyrus, ir siūlymus jį priimti atmeta dešimtis kartų. Tuo tarpu Lietuva laukia Danijos ekspertų, smurtautojams taikančių elgesio keitimo programas, patarimų.

2011-11-05 Naujas įstatymas nuo smurto neapsaugos (

2010 m. tyrimo duomenimis, Lietuva pagal smurto šeimoje atvejų skaičių Europos Sąjungoje užėmė „garbingą“ pirmą vietą. Nevyriausybinių organizacijų duomenimis, nuo smurto šeimoje Lietuvoje kasmet žūva apie 20 moterų. Manoma, kad smurtą šeimoje patiria kas trečia lietuvė, o policijos darbuotojai tikina, kad problemos mastas išties milžiniškas. Šių metų pavasarį Seimas pagaliau ryžosi priimti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą. Jis įsigalios jau gruodžio 15 dieną, tačiau kaip reikės įstatymą įgyvendinti, neaišku iki šiol.

2011-11-02 Smurto pradžia: kaltinimai iškepus neskanius blynus, priekaištai dėl aprangos ir draugų

„Jeigu jautiesi kaip spąstuose, vadinsi, esi pakliuvusi į spąstus“. Tai smurtą patyrusios ir už tai savo partnerį nužudžiusios amerikietės žodžiai iš dokumentinio filmo „Nuodėmė tylėti“. Visuomenininkai, gelbstintys moteris iš smurtautojų nagų, taip pat pabrėžia būtinybę laiku įvertini prasidedantį smurtą: jei sutuoktinis arba partneris ima nuosekliai siaurinti asmeninės erdvės ribas – neilgai trukus gali prasidėti ir realus mušimas už blogai išvirtą burokėlių sriubą.

2011-11-02 Apsauga nuo smurto – aistrų sūkuryje

Seime pavasarį priimtas įstatymas, turintis daug efektyviau apsaugoti smurtą šeimose patiriančius asmenis, dėl biurokratų užgaidų gali nueiti perniek. Taip mano nevyriausybinės organizacijos. Tuo tarpu valdininkai ramūs: įstatymo įgyvendinimui bus pasiruošta laiku ir tinkamai.

 „Nemarūs viduriniosios grandies pareigūnai siekia viską valdyti, – „15min“ sakė Koalicijos „Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės“ viceprezidentė Lilija Henrika Vasiliauskienė. – Biurokratai iš savo nagų nenori paleisti jokių pinigų skirstymų. Jiems reikia būti svarbiems.“

2011-10-30 Vyriška ir moteriška agresija, arba kuri lytis žiauresnė

Kalbėdami apie agresiją, paprastai omenyje turime vyrus, tačiau specialistai vis dažniau prabyla apie tai, kad dar nežinia, kurios lyties reiškiama agresija yra veiksmingesnė. Eksperimentas paauglių vasaros stovykloje parodė, kad tiek berniukai, tiek mergaitės, kovodami už lyderio poziciją, pasitelkia agresiją, tik jos formos gerokai skiriasi.

2011-10-27 Vyrai sako ne „lūzerių“ filosofijai

 To esmė slypi ne racionalume, ne jėgoje, bet pagarboje. Autoritetu laikomi sportininkai, aktoriai, verslininkai pasaulyje palaiko arba patys įkuria judėjimus, raginančius ir mokančius nustoti smurtauti. Ar situacija Lietuvoje pasikeistų, jei apie smurtą prieš moteris imtų kalbėti visuomenėje gerbiami vyrai?

2011-10-27 Ar prekybos žmonėmis aukomis tampa tik lengvabūdės merginos?

 Visi žinome, kokia profesija įvardijama kaip seniausia pasaulyje. Vis dažniau girdime graudžias istorijas apie į užsienį išvežtas vergauti moteris. Kas įtraukia jas į prostituciją ir ar tikrai tik lengvabūdės, patiklios merginos tampa prekybos žmonėmis aukomis? Prostitucija – tai lengvi pinigai ar … tiesiog būdas išbristi iš skurdo?

Kokios priežastys pastūmėja įvairiausio amžiaus moteris į prostituciją, aiškina psichologė Roma Jusienė: „Kalbant apie tai, koks yra kelias į prostituciją, tai vienas dažniausių veiksnių, turintis įtakos – tai patiriamas smurtas šeimoje.“
Kita dažna problema, anot specialistės, yra ta, kad, kai mažos mergaitės patiria seksualinę prievartą ar smurtą šeimoje ar už jos ribų, jomis nėra tikima. Todėl psichologė užduoda retorinį klausimą: „Kaip tuomet mergaitė gali pasipasakoti apie savo bėdą dar kažkam iš aplinkinių, jei net patys artimiausi žmonės ja netiki?“
8
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos