Būk stipri!!!
Kovok už savo teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2011-10-26 Kuodytė: Seimo nariams labai reikėtų pasižiūrėti filmą apie smurtą prieš moteris

 Pirmadienį „Nepatogaus Kino 2011“ edukacinių renginių ciklą „Skalvijos“ kino teatro salėje pratęsė filmo „Nuodėmė tylėti“ peržiūra ir iš karto po jos sekusi diskusija apie smurto šeimoje problemą Lietuvoje. „Mano kolegoms Seimo nariams labai reikėtų pasižiūrėti šį filmą“, – po filmo peržiūros teigė viena diskusijos dalyvių, Seimo narė Dalia Kuodytė.

Pašnekovai diskutavo, ką reikia daryti, kad š. m. gegužės 28 d. Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kuris Lietuvoje įsigalios nuo gruodžio 15 d., būtų įgyvendinamas sklandžiai. Minėtasis įstatymas visų pirma smurtą šeimoje pripažįsta nebe privačiu reikalu, o visuomeniniu nusikaltimu, tad remiantis juo policijos pareigūnai galės patys pradėti tyrimą, neturėdami ir aukos skundo, remiantis juo taip pat policijos pareigūnai galės iškeldinti smurtautoją, įpareigoti nebendrauti su auka, nesiartinti ir panašiai.

2011-10-24 JAV ambasadorė: smurtas šeimoje – visos visuomenės reikalas

 Smurtas namuose yra viena opiausių Lietuvos visuomenės problemų. Tarp lietuvių giliai įsišaknijusi nuostata, jog smurtas šeimoje yra pateisinamas arba netgi normalus dalykas. Jungtinių Amerikos Valstijų ambasarodė Anne E. Derse teigia, jog Lietuva eina teisingu keliu kovoje prieš smurtą šeimoje, tačiau norint efektyviai spręsti šią problemą, reikės visos visuomenės įsitraukimo.

2011-10-17 Reese Witherspoon kviečia lietuvius kovoti su smurtu prieš moteris

Artėjant tarptautinei kampanijai prieš smurtą, kuri vyks lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis ir bus minima Lietuvos miestuose, AVON Moterų labdaros fondas kartu su garsia aktore Reese Witherspoon ragina vienytis kovai su smurtu prieš moteris.

Smurtas prieš moteris vis dar išlieka ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį užvaldžiusia epidemija. Viena iš trijų moterų kažkuriuo gyvenimo tarpsniu buvo mušama, prievartaujama, parduota ar kitaip išnaudota.

2011-10-16 Pirmas vyro smūgis moteriai reiškia, kad būsite mušama visą gyvenimą

„Neabejokite: po pirmojo smūgio būtinai seks kitas. O po antrojo pasipils nuolatinė smūgių kruša. Ar tikrai trokštate tokio gyvenimo?“ - įspėjo kaunietė Daiva, šeimoje patiriančias smurtą. 33 metų landšafto architektė kaunietė Daiva jau keletą mėnesių negali atsidžiaugti pasikeitusiu gyvenimu. Jos niekas nekritikuoja, nesišaipo pažįstamų akivaizdoje, nepeikia išvaizdos ar aprangos.

2011-10-10 Įstatymas prieš smurtą šeimoje - didelis žingsnis į priekį

Lietuvos priimtas įstatymas prieš smurtą šeimoje yra yra didelis žingsnis į priekį, sako Jungtinių Valstijų ambasadorė Anne E.Derse.

Atidarydama Seime pirmadienį vykstančią tarptautinę konferenciją „Apsauga nuo smurto artimoje aplinkoje: įgyvendinimo iššūkiai“, JAV atstovė pabrėžė, jog smurto šeimoje eliminavimas turėtų tapti visos visuomenės ir valdžios institucijų rūpesčiu.
„Smurtas šeimoje - visuomenės rykštė, daranti didžiulę neigiamą įtaką šalies ekonominiam potencialui, griaunanti gyvenimus ir paniekinanti pamatines žmogaus teises - teises gyventi saugiai, ir ypač šeimoje, artimiausioje aplinkoje“, - sakė A.E.Derse.

2011-10-10 Policija pasiryžusi pažaboti smurtautojus

Lietuvos policijos vadovai jau mato galimybę laiku įgyvendinti šių metų gruodžio 15-ąją įsigaliosiantį Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą. Tai patvirtinta pirmadienį Seime vykstančioje tarptautinėje konferencijoje "Apsauga nuo smurto artimoje aplinkoje: įgyvendinimo iššūkiai".

Konferencijoje pasisakęs Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla pareiškė, kad, nors anksčiau viešojoje erdvėje būta įvairių nuogąstavimų, policija pradės įgyvendinti naują tvarką nuo pat pirmosios įstatymo įsigaliojimo dienos. "Policijos vardu sakau - mes tikrai pasirengsime ir nuo gruodžio 15 dienos šį įstatymą vykdysime visa apimtimi", - teigė R. Požėla. Jis kartu tvirtino, kad ne viskas priklausys vien nuo policijos, įtakos turės ir kitų institucijų veiksmai.

2011-10-10 Sostinėje rengiama akcija atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris šeimoje

Pirmadienio pavakarę sostinėje rengiama akcija "Grąžink saugią naktį" atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą prieš moteris šeimoje.

Akciją rengia Lietuvos profesinių sąjungų Moterų informacijos centras ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada bei partneriai Teisingumo ministerija, Žmogaus teisių komitetas, UAB "AVON cosmetics".

Nuo Seimo rengiamos eitynės Tauro kalno link. Muzikos ir menų laboratorijoje "Propaganda" rengiamas koncertas "Kovokime prieš smurtą šeimoje kartu!" Koncertuos Justina Urbonavičiūtė ir Domantas Gavėnas, Rokas Dobužinskas ("Sweet salt" vokalistas), Kazimieras Likša ("Karma" vokalistas)
 

2011-10-07 Lietuvoje smurtas šeimoje - itin opi problema

Lietuvoje smurtas šeimoje - itin opi problema, o smurto eliminavimas - tikslas, dėl kurio turėtų susivienyti visi, sako Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadorė Lietuvoje Anne E.Derse (En Ders).

„Smurtas šeimoje - visuomenės rykštė, turinti didžiulių ekonominių, socialinių, asmeninių padarinių. Smurto šeimoje eliminavimas - tikslas, dėl kurio turėtų susivienyti visi visuomenės ir Vyriausybės nariai“, - penktadienį Seime per spaudos konferenciją sakė lietuviškai savo pranešimą skaičiusi JAV ambasadorė.

A.E.Derse pristatė kitą savaitę Seimo Žmogaus teisių komiteto kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje rengiamą tarptautinę konferenciją „Apsauga nuo smurto artimoje aplinkoje: įgyvendinimo iššūkiai“. Joje savo patirtimi dalysis ir tarptautiniai ekspertai.

Pristatydama renginį ambasadorė pabrėžė, kad Lietuva lieka pirmaujančia šalimi Europoje pagal smurto atvejų šeimoje skaičių, ir sakė, jog Seimui pavasarį priėmus kovai su smurtu šeimoje skirtą įstatymą sunkiausias darbas - tokių teisės aktų praktinis įgyvendinimas - tik prasideda.

 

2011-10-07 Skriaudžiamoms moterims – ciniškas pareigūnų neveiksnumas

Pavasarį Seimas įžiebė viltį daugeliui smurtą šeimose patiriančių moterų. Priėmęs naują Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, parlamentas, po dešimtmetį trukusių diskusijų, nusprendė: bet koks smurtas artimoje aplinkoje – fizinis, psichinis, seksualinis ar ekonominis – yra nusikaltimas. Tačiau likus vos porai mėnesių iki šio įstatymo įsigaliojimo, jo iniciatoriai vaikšto susiėmę už galvų. Noras apginti smurtą patiriančias moteris atsitrenkė į šalies pareigūnų ciniškumą.

„Tai, ką prieš kurį laiką Seimo Žmogaus teisių komitete (ŽTK) išgirdome iš policijos atstovų, kai buvo pasakyta, kad „įstatymo tiesiog nevykdysim, nes, na, nevykdysim“, pasirodė ir keista, ir šokiravo, – penktadienį Seime įvykusioje spaudos konferencijoje sakė parlamentarė, ŽTK narė Dalia Kuodytė. – Posėdyje kalbėjomės ir su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, ir Vidaus reikalų ministerijos atstovais. Tai, ką išgirdome, sukėlė didelį susirūpinimą.“

2011-10-05 Psichologas: jei vyras pyktį išlieja laužydamas daiktus – prieis ir iki moters

 Lietuvoje vis dar nemažėja smurto šeimose atvejų. Kodėl atsitinka taip, kad moterys, vienąkart gyvenusios su smurtautoju ir nusprendusios išsiskirti, sutinka vyrą, kuris po kiek laiko irgi pakelia ranką prieš moterį? Ar yra požymių, kuriais remdamasi moteris galėtų atpažinti potencialų smurtautoją?

2011-09-21 Psichologas: yra stebuklingas žodis, galintis sustabdyti smurtautoją

 Smurtas šeimoje, buitiniai konfliktai, dažni policijos apsilankymai šeimoje – reiškiniai, kurie dažniausiai ir lieka vien tik šeimoje. Ar mes neturime teisės kištis girdėdami pagalbos šauksmus už kaimynų durų? Ar moterys, gyvendamos su smurtautoju, yra „pačios kaltos“, nes tai yra jų pasirinkimas?

2011-09-17 Smurtas. Ar dar ilgai tempsime?

„Be meilės mirt galiu“ – dainuoja garsus Lietuvos dainininkas, kelias į žvaigždes dalyvis Mino. O kas galėtų numirti be smurto? Turbūt niekas. Tačiau šis žodis toks platus ir aktualus dabartinėje (šešėlinėje) Lietuvos visuomenėje, kad kartais pamirštame jo reikšmę.

Domiuosi Lietuvos aktualijomis, realijomis, naujienomis, nutikimais, dažnai iš piršto laužtomis propagandomis. Todėl tenka paskaityti įvairiausių straipsnių, kurie ne visada šildo širdį, ramina sielą ar yra įdomus ir lakoniški. Per keletą dienų sukaupiau ne mažą kiekį medžiagos, kurios teminis objektas – smurtas. Pateikiu įrašų pavadinimus, kurių silpnų nervų žmonėms nepatarčiau skaityti, apie juos mąstyti ar kažkaip kitaip kontempliuoti.

2011-08-15 Kovai su smurtu prieš moteris reikalinga teisininkų ir psichologų pagalba

Šiek tiek daugiau nei 27 proc. Australijos moterų patiria smurtą – pranešama naujausiame „Journal of the American Medical Association” leidinyje. Prievarta, seksualinis smurtas, nuolatinis priekabiavimas – dažniausios smurto formos, susijusios su lytimi. Moterys, nukentėjusios nuo smurto, nerimo ir kitus psichinius bei fizinius sutrikimus patiria dažniau nei smurto nepatyrusios moterys.

 

2011-08-04 Pareigūnai skatina moteris nesitaikyti su smurtu

 
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariate (toliau – Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK) per I pusmetį užregistruoti 247 iškvietimai į šeimyninius konfliktus, 79 atvejais moterys rašė pareiškimus dėl patirto psichologinio ar fizinio smurto šeimoje.
Dažnai moterys spręsdamos šeimyninio smurto problemas apsiriboja vien policijos pareigūnų iškvietimu, kilus eiliniam sutuoktinių konfliktui, o rašyti pareiškimą, kuriuo remiantis būtų taikomos įstatymuose numatytos ir smurtautoją drausminančios poveikio priemonės, atsisako. Tokia situacija palanki smurtautojui, sudarant jam galimybę išvengti atsakomybės už savo veiksmus.

2011-06-02 Smurtas šeimoje: visur gerai, o namuose - baisiausia?

„Vieną dieną jis nutaikė man į smilkinį dujinį pistoletą. Aš labai išsigandau. Tai buvo paskutinis taškas. Aš išėjau“, - prisimena neseniai nuo vyro pabėgusi Sandra. Tačiau daug moterų tebegyvena tyloje, laikomos įkaitėmis vyro teroro, savo įsitikinimų, visuomenės požiūrio ir teisėtvarkos labirintų.

9
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos