Būk stipri!!!
Kovok už savo ir savo vaikų teisę gyventi be smurto!!!

Spauda apie smurtą prieš moteris


2016-06-20 Smurtas prieš moteris: kodėl neveikia populiarūs patarimai?

Šis straipsnis skirtas MOTERIMS, kurios patiria vyro psichologinį ir/ar fizinį smurtą šeimoje, tačiau kažkur labai giliai širdyje, beveik nepastebimai jaučia ir tiki, kad santykius dar galima išgelbėti ir laimingai, saugiai bei prasmingai nugyventi likusį gyvenimą su savo vyru.


 

2015-06-05 Gražuolė vilnietė ištrūko iš siaubo namų į rojų Kalifornijoje

Norėčiau papasakoti savo istoriją. Esu Vilma, 32 metų moteris.

2015-06-05 Nuodėmių atpirkimui – šluota į rankas

Smurtas artimoje aplinkoje jau tapo Lietuvos kasdienybė. Policijos suvestinės mirga nuo pranešimų apie mušamas žmonas ar sugyventines. Prievartą patyrusiai moteriai neretai tenka gydytis ne tik fizines, bet ir sunkiai gyjančias dvasines žaizdas. O smurtautojas savo nuodėmes išperka tik viešaisiais darbais.

 

2015-04-22 Kas bendro tarp vyrų smurto ir nevalgymo po 18 val

Mes, vyrai, turime atpažinti savyje žvėrį, jį prijaukinti ir su juo dirbti. Taip Omnibuso apklausos apie vyriškumą pristatyme teigė smurtautojams praktinius seminarus vedantis Algirdas Meškauskas.

 

2015-02-23 Apie smurtą šeimoje: šeimoje vykstantys procesai

Visos poros, kad ir kaip gerai jos besitartų, kartais pykstasi dėl sprendimų arba susierzina dėl kito asmens poelgių. Visos poros nesutaria dėl blogos nuotaikos, nuovargio, pykčio ar streso. Mėgindamos suderinti skirtumus poros naudoja labai įvairius būdus. Labai įvairūs ir porų tarpusavio bendravimo būdai. Smurtas šeimoje smarkiai skiriasi nuo šeimyninio konflikto. Smurtas tai yra gąsdinimo, prievartos ir jėgos naudojimas. Ši jėga gali būti naudojama sąmoningai, siekiant išlaikyti galią ir kontrolę, kitais atvejais ketinimas gali būti nesąmoningas, tačiau paprastai siekiama išlaikyti ir įtvirtinti moters paklusnumą, bejėgiškumą. Pavyduliavimas, yra tas paaiškinimas, kodėl vyrai vartoja smurtą prieš moteris. Bejėgiškumą dažniausiai patiria moterys, kai būna priverstos pasiduoti, nesulaukia pagalbos iš aplinkinių, susitaiko su esama padėtimi. Smurtaujantis elgesys nėra atsitiktinis vienkartinis veiksmas. Jis nukreiptas į partnerį siekiant kontroliuoti elgesį sukeliant baimę.
 

Tikėtina, jog Tu patiri smurtą šeimoje, jeigu:

2015-02-20 Smurto prieš moteris reiškinys

Nors vyrai yra gatvės smurto, peštynių, žmogžudysčių ir nusikaltimų aukos, smurtas prieš moteris yra aiškiai išskirtinis reiškinys. Tokio smurto priežastis yra vyrų ir moterų skirtingas valdžios supratimas.

2015-02-20 Siekiama Europos kovos su smurtu prieš moteris metų

Europos Parlamento (EP) narė, Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininko pavaduotoja Vilija Blinkevičiūtė kartu su kolegomis parlamentarais siūlo 2016-uosius metus paskelbti Europos kovos su smurtu prieš moteris metais.

2015-02-13 Kovos su smurtu prieš moteris akcija: kviečiama sušokti šokį

Valentino dienos išvakarėse liberalai Seime kviečia prisijungti prie pasaulinės akcijos kovojant su smurtu prieš moteris.
Kasmete akcija siekiama atkreipti dėmesį, kad kas trečia pasaulio moteris, tai yra maždaug milijardas, patiria smurtą. Pasak akcijos Lietuvoje iniciatorės parlamentarės Dalios Kuodytės, policijos duomenimis, nusikaltimų prieš moteris nemažėja, todėl svarbu parodyti asmeninį pasiryžimą su tuo nesitaikstyti.

2014-12-15 Kova su smurtu artimoje aplinkoje

Praėjus trejiems metams po Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo priėmimo, statistika rodo, kad vienas iš dešimties užregistruotų nusikaltimų – smurtavimas artimoje aplinkoje. Nors įstatymas atnešė naudos, ekspertai pastebi, kad jame vis dar yra spragų. Jos ypač išryškėja, kai byla pasiekia teismą. 

2014-10-05 Smurtautojo logika: „Žmona pati išprovokavo muštynėms“

Kraujosrūvomis nusėtas kūnas, smaugimo žymės, baimė ir ašaros – įprasti artimoje aplinkoje smurtą patiriančių kauniečių moterų palydovai. Užkirsti kelią smurtui mėginama perauklėjant vyrus. Ar tokia taktika pasiteisina?

2014-04-22 Tikra smurtą patyrusios moters istorija: anyta sakė, jog „moteris reikia mušti, kad taptų švelnios kaip vilna“

Buvau „durnelė“ be durelių, - taip ironiškai apie save pasakoja 30 metų Daiva, patyrusi draugo smurtą. Tačiau šiandien ji jaučiasi saugi ir gali patarti kitoms moterims, kaip reaguoti, kai anyta savo sūnui sako, jog „moteris reikia mušti, kad taptų švelnios kaip vilna“.Mažą dukrelę auginanti moteris dabar glaudžiasi Vilniaus miesto krizių centre ir dėkoja jo darbuotojams, kurie padėjo iš žeminamos moters tapti tikru žmogumi. 

2014-02-17 Prokuroro komentaras. Smurtas šeimoje – ar galima susitaikyti?

 

Mane sumušė vyras, iškviečiau policiją, sutuoktinis buvo sulaikytas, bet po dviejų parų paleistas. Šiuo metu mes jau susitaikėme, jam neturiu pretenzijų, suprantu, kad jis padarė didelę klaidą ir tai daugiau nepasikartos. Ar mes galime susitaikyti – ką reikia daryti, kad mano vyro nenuteistų?
Į DELFI skaitytojo klausimą atsako Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė Jurgita Steponavičiūtė-Otto. 

2014-02-06 Smurtas šeimoje: bandymas „Skype“ pabendrauti su vyro meiluže vos nesibaigė tragiškai

 

Neapsikentusi sutuoktinio neištikimybės ir užmegzto romano su kita moterimi, viena Vilniaus rajono gyventoja dar nesėkmingai bandė išsaugoti šeimą, tačiau dėl to tik nukentėjo – buvo sumušta. Nuo įsiutusio vyriškio kliuvo ir nepilnametei dukrai, ir jo uošvei.

2014-01-26 Smūgių žmonai laviną sustabdė tik sūnaus klyksmas: „Tėveli, baik!“

Tai jau praeitis. Šiandien aš esu laiminga, mylima, gerbiama, labai saugoma moteris ir, žinoma, mama. Tai, kas įvyko prieš keletą metų, ne tik praeitis, bet ir patirtis, kuria dabar galiu pasidalinti. Matydama, kad panašios istorijos nesiliauja, jų vis daugiau ir daugiau, galiu pasidžiaugti tik tuo, kad Lietuvos moterys po truputį drąsėja ir bent jau nebetyli.

2014-01-23 Smurto aukas klampina visuomenės požiūris

Maž­daug 2000 mo­te­rų kas­met Lie­tu­vo­je pa­ti­ria sek­sua­li­nį smur­tą. Spe­cia­lis­tų tei­gi­mu, tai tik de­šim­ta­da­lis tų, ku­rios iš tie­sų nu­ken­čia nuo ly­ti­nės ne tik ne­pa­žįs­ta­mų, bet ir ar­ti­miau­sių žmo­nių prie­var­tos. Iki šiol komp­lek­si­nė pa­gal­ba to­kioms mo­te­rims ne­bu­vo tei­kia­ma, to­dėl ini­cia­ty­vos ėmė­si Kau­no mo­te­rų drau­gi­ja, ku­ri pa­si­ry­žu­si pa­dė­ti bet ku­rio ša­lies kam­pe­lio gy­ven­to­joms.

1
Paskutinį kartą atnaujinta - 2016-07-21 16:31:02
VRM

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija © 2008 m. Visos teisės saugomos